DİĞER

2015 Yatak Odası Trendleri

Yeni nesil yatak odaları artık, giysilerin kullanışsız depolama alanlarının ve ortalığa gelişi güzel yerleştirilmiş aksesuarların işgali altında değil. Kalabalık ve düzensiz yatak odası modellerinin tamamen tarihe karıştığı 2015 yatak odası trendlerini sizler için inceledik:

Oda İçinde Odalar

Eviniz, ayrı bir giyinme odası için yeterince geniş olmayabilir. Bu durumda mevcut yatak odanızda kullanabileceğiniz fonksiyonel gardroplarla “oda içinde oda”lar yaratabilirsiniz. Özellikle köşelerde konumlandırılan, katlanır kapaklı dolaplarla hazırlanan giyine bölümleri sayesinde, uyku bölümünü gereksiz kalabalıktan ayıran yatak odaları bu sene çok moda.

Doğal Ahşabın Güzelliği

2015 yatak odası modelleri arasında en çok öne çıkanlardan biri de, mekanlara doğal bir yaşanmışlık hissi veren, cilasız doğal ahşap malzeme kullanılarak tasarlanan yatak odası takımları. Vernik, cila ve kaplama gibi kimyasallar içermeyen bu mobilyalar, sağlıklı bir uyku ortamı yaratmasıyla da tercih ediliyor.

Doğal Ahşabın Güzelliği

İskandinav Stili Her Yerde

Bembeyaz duvarlar, fonksiyonel gardroplar, beyaz ağırlıklı yatak odası mobilyaları ve romantik aksesuarlarla tasarlanan İskandinav stili yatak odaları 2015 yılında da popülerliğini koruyor. Siyah ve beyazın kombinlendiği gardrop kapakları, bembeyaz yatak odası halıları, odadaki sadeliği hareketlendirecek renkli nevresim takımları ve perdelerle hareketlendirilen İskandinav stili yatak odaları, huzurlu bir yaşam alanı sağlıyor.

İskandinav Stili Her Yerde

Zarafet ve Asalet Bir Arada

Modası hiç geçmeyen avantgarde yatak odası modelleri bu sezon da evleri süslüyor. Deri yatak başlıklarını ihtişamlı avize ve abajur modellerinin modern gardırop üniteleri ile buluşturan bu tarz, hem sade hem de eklektik stillerden hoşlananlar için ideal.

Zarafet ve Asalet Bir Arada

Yılın Rengi: Mavi

2015’in renginin mavi olduğunu artık hepimiz çok iyi biliyoruz! Giysilerden aksesuara, takı tasarımından ev dekorasyonuna kadar hayatımızın her yerinin masmavi olduğu bu yılda yatak odası modelleri de bu trendden nasibini fazlasıyla alıyor. Mavi lake kaplı mobilyaların yanı sıra, masmavi ev teksitil ürünleri ve mavi duvar dekorasyonları da bu senenin gözdeleri arasında. Özellikle mavinin açıklı koyulu pek çok tonunun kullanıldığı “monokrom” tasarımlar yatak odalarına ferahlık ve pozitif bir atmosfer sağlıyor.

Yılın Rengi Mavi

[wonderplugin_carousel id=”33″]

Başa dön tuşu