2019’da Popüler Olacak ve Popülerliğini Yitirecek 7 Trend

2019 dekorasyonunda neler popüler neler değil? Yanıtlar bu yazımızda!

2019 yılının minimalizm akımı ve öğelerini biraz kenara alıp daha gösterişli bir dekorasyon stiline doğru yöneleceğini ve maksimalizmin çok gündemde olacağını söylemiştik. Bu ve bunun gibi pek çok stil değişimi sebebiyle bu sezon desenlerde, malzeme ve formlarda, renklerde etkisini kaybedip yerini daha popüler trendlere bırakacak olanlar var. 2019’da popüler olacak ve popülerliğini yitirecek trendleri tek tek inceleyelim.

1. Renkler ve bolca desen

Maksimalizmin yükselişi ile birlikte sakin renklerden, sade tonlardan da uzaklaşıyoruz. Bu sebeple sade griler, tek renk odalar, duvar ve mobilyalarda eşleşen renkleri bir kenera bıraktık. Şimdi bolca parlak ve iddialı renk desenlerle bir araya geliyor. Bolca rengi siyah ve beyaz zeminler önünde kullanarak bir denge sağlayabilirsiniz.

2. Yatak odalarının iddialı değişimi

İhtişamdan söz etmişken, yatak odasını es geçmek olmaz. Dört direkli cibinlikli, işlemeli masif ahşap ya da metal, gösterişli yataklar geri döndü. Yer yatağı, baza üstü sade şilte gibi yatak çözümleri bu sene tamamen tedavülden kalkıyor. Yatak odanıza biraz hareket getirmenin tam zamanı.

3. Desenlerde değişim

Geçtiğimiz sezonlarda, geleneksel desenlere, folklorik öğelere, inat desenlerine doyduk. Bu sezon çiçekler geri dönüyor. Bol çiçek ve bitki desenli duvar kağıdı ve tekstiller etrafımızı saracak. Yastık, nevresim, koltuk döşemelerinde, duş perdesi ve pencere perdesi, aklınıza gelebilecek hemen her yüzeyde karşımıza çıkmaları mümkün.

4. Büyük grafik desenler ve farklı tonlar

Değişim rüzgarı mutfaklarda ve ıslak hacimli her alanda esiyor. Zemin ve duvarlardaki fayans ve taş kullanımında büyük grafik desenler söz konusu bu sene. Tek ton ve monotonluk yerine birkaç ton ve grafik desenler bir araya geliyor. Taş ve terrazzo zeminler bu sene rafa kalkıyor.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Karışık Desenlerde Yastıkları Kombinlemenin Yolları

Form ve boyut olarak birlikte kullanımları üzerine düşünülmesi gereken bir kurgu. Farklı desende olanları bir araya getirmek ise bambaşka. Karışık desenlerde yastıkları kombinlemek için ne yapmalı inceleyelim.
[/notification]

5. Doğal, tamamen doğal

Sanıyoruz ki insan biraz daha doğa ve köklerine dokunma ihtiyacı içinde ki, bu sezon jüt, hasır, ağ ve kağıt gibi doğal malzemelerden yapılan özel parçalar evlerimizde bolca yer alacak. Fakat bununla birlikte sadelik kesinlikle ön planda olacak. Kağıtlar ve kumaşlar boyanmayacak, en doğal ve ham halleriyle kullanılacaklar.

6. Akriliğin başarısı

Akrilik ve pleksiglass mobilya ve aksesuar tasarımları parlak malzemelerden tasarımlara karşı galip geliyor bu sene. Şeffaflığı ve formu ile mimari bir şıklık katıyor akrilik tasarımlar bulundukları ortama. Özellikle dar ve ufak hacimli alanlarda da avantaj sağlıyorlar. Akrilik orta sehpa alanı kapatmadan kurtarıcı olabilir bir oturma odasında.

7. Farklı metaller bir arada

Son sezonlarda baskın bir şekilde pirinç metal malzemenin kullanımını gördük. Bu sezon tek bir metal detayına takılıp kalmıyoruz. Sarı metal, pirinç, alüminyum ve farklı renklerdeki pek çok soğuk malzeme bir arada kullanılıyor. Kendinizi tek malzemeyle kısıtlamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı