AirTies, INC 500'de Türkiye'yi anlattı

ImageAmerika'nın en önemli ve etkin girişimcilik konferansı olarak nitelendirilen Inc 500 konferansı 6-8 Eylül 2007 tarihleri arasında Chicago'da Illinois eyaletinde gerçekleştirildi. AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, Inc 500 konferansının tek Türk konuşmacısı oldu. Çelebi, açılışını Bill Cilinton’ın yaptığı INC 500 Konferansı’nda Türkiye’ninin tanıtımının yanı sıra geliştirdikleri teknolojileri dünyanın önde gelen girişimcilerine tanıttı.

Açılışını Bill Clinton'un gerçekleştirdiği konferans ve ödül töreni, önceki yıllarda listede yer alan şirketlerin yöneticileri ile aynı sene listeye giren Inc 500 girişimcilerini bir araya getirdi.

Bu yılki konusu "Küreselleşme" olarak belirlenen konferansın açılış oturumunda ise AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi ile birlikte Amity Teknoloji'nin Yönetim Kurulu Başkanı Howard Dahl ve Hoffman Ajansı'nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Lou Hoffman yer aldı.

Açılış oturumunda yaptığı konuşmasında, profesyonel iş hayatına Amirka'da başlamış ve Slikon Vadisi'nde üst düzey yöneticilik yapmış biri olarak AirTies'ı neden Türkiye'de kurduğu sorusuna yanıt veren Çelebi oturumda yaptığı konuşmada Türkiye'nin girişimciler için sahip olduğu potansiyelin yanı sıra AirTies'in Türkiye'de 3 yılda kaydettiği gelişme ve başarılara dikkat çekti.

Çelebi yaptığı konuşmada, AirTies'ı Türkiye'de kurma nedenini "Şirketi Türkiye'de kurmamızın nedeni komşularının büyük çoğunluğunun geniş band pazarında gelişmekte olan 10 ülke içerisinde yer almasıydı. Hedef ülkeleri seçerken İstanbul'a 1-2 saat uçuş mesafesinde olanları tercih ettik. Bu nedenle öncelikle Yunanistan, Rusya, Romanya, Ukrayna ve Kazakistan pazarlarında yer almaya karar verdik." Şeklinde açıkladı.

Çelebi, INC 500'de AirTies'ın küreselleşme stratejilerini şu şekilde açıkladı: "Geniş band pazarında yer almayı planladığımız ülkeler için yerelleştirme ve uyarlama yapıyoruz. Örneğin Yunanistan'ın telekom altyapısı hem ISDN hem de PSTN hatlarını kullanıyor. Bu nedenle son kullanıcı her ikisi için de ayrı ayrı modem almak zorunda kalıyor. Yunan kullanıcıları, AirTies Ar-Ge ekibinin bu soruna geliştirdiği çözüm ile geniş bant internet erişimini tek bir modem ile yapabilir hale geldi. Annex A ve Annex B'yi aynı anda tek bir ADSL2+ modem üzerinde destekleyen ürünü dünyada bir ilk."

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, bu üç gün içerisinde eskiler yeni girişimcilerden bir araya gelerek bilgi birikimi ve tecrübelerini paylaştığı Inc 500 Konferansı, katılımcıların bu yıl ilk kez yapılacağı Inc 5 bin konferans'ına davet edilmesiyle tamamlandı.

Başa dön tuşu