Alışveriş Rehberi: İhtiyaca Göre Fırın Seçimi

Ankastre ya da solo; evinize seçeceğiniz fırın, yapacağınız yemeklerden dekoratif görünüme birçok açıdan önemli. Bu yazımızı okumadan seçiminizi yapmayın!

“Bir evin kalbi; mutfaktır” derler. Hayatta kalmamızı, sağlıklı olmamızı sağlayan yemeklerin yapıldığı, yaşamamız için besinlerin muhafaza edildiği yerdir mutfak. Vücudumuza giren besinlerin doğru şekilde tüketimi bizim bilgilerimize ve aynı zamanda mutfakta kullandığımız ürünlerin özelliklerine bağlı. Bunlardan belki de en önemlisi; fırın.

Mutfağınızda bir fırın için ne kadar yer var?

Belki çok geniş bir mutfağınız var ve ankastre ya da solo, kalabalıklar için büyük porsiyon yemekler pişirmek istiyorsunuz. Gün geçtikçe küçülen mimari yapı anlayışlarında belki de mutfağınız her şeyi içine rahatça sığdıracak boyutta değil. Öncelikle mutfağınıza uygun fırın boyutu hangisi karar verin. Eğer yeriniz yoksa, tezgah üstünde mini bir fırın tercih edebilirsiniz.

Temizlik her zaman önemli

Fırında, emaye ve pürüzsüz pişirme alanı hijyen açısından önemli. Fırınınızı yemekten sonra rahatça temizleyebilmeniz kullanımda size kolaylık sağlayacaktır.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Şimdi Çok Moda: Serin Akşamlar İçin Bahçe ve Balkon Şömineleri

“Sıcak havada ne şöminesi?” demeyin! 2017 dekorasyon trendlerinde öne çıkan açık hava şömineleri ile hem bahçe ve balkonlarınıza şıklık katın hem de serin yaz akşamlarında içinizi ısıtın.
[/notification]

İzlemesi keyifli ve faydalı

Cam kapaklı fırınlar hem mutfağa yaydıkları ışık ve görüntü ile keyif verir hem de sizi sürekli olarak kapağı açıp kontrol etme zorunluluğunda bırakmak. Cam kapak sayesinde pişme durumunu her an izleyebilir ve dilediğiniz zaman müdahale edebilirsiniz.

Fan, hava dağılımını sağlar

Turbo fırınlar arka bölümdeki fan sayesinde yemeğin eşit ve homojen bir şekilde pişmesini sağlar. Elektroturbo fırınlar ise hem fanlı hem de fansız pişirme yapmanızı sağlar.

Taşınabilir bir model

Elektrikli mini fırın, eğer yeriniz yoksa tezgah üstünde kullanım sağlar ya da başka bir odaya da fırınınızı yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz kullanmadığınız zamanlarda da dolaba kaldırırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu