ManşetTELEFON

Apple’ın Yeni iPhone 15 serisinin özellikleri ortaya çıktı!

Teknolojiye ve modern yaşam tarzına yön veren şirketlerden Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleriyle teknoloji dünyasında yine büyük bir sükse yaratmaya hazırlanıyor. Sızdırılan bilgilere göre, şirketin en pahalı modeli olan iPhone 15 Pro Max’ın, piyasaya sürüldüğünde tüm erken iPhone 15 satışlarının %40'ına kadarını oluşturması bekleniyor. Periskopik zoom lensiyle bu cihazın 1.299 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

12 Eylül’de Kaliforniya’daki Apple Park’ta düzenlenecek “Wonderlust” etkinliğinin davetiyesinde yer alan metalik renk tonlarından oluşan Apple logosu, şirketin yeni bir koyu mavi renk seçeneği sunacağını işaret ediyor. Ancak bazı iddialar, bu rengin derin kırmızı olabileceğini belirtiyor.

Apple’ın ilk 3 nanometrelik çipi olan Bionic A17’nin iPhone 15 Pro ve Pro Max’te yer almasını bekleniyor. Bu çiplerin, mevcut çiplerden daha fazla enerji verimli olması ve bunun da pil ömründe önemli kazanımlar sağlaması bekleniyor.

Apple logosundaki kumlu yapının titanyum granülleri olabileceği ve bu dokunun, yeni iPhone 15 Pro modellerinin daha güçlü ve hafif bir şasiye sahip olacağını işaret ettiği de tahminler arasında bulunuyor.

Sonuç olarak, Apple’ın iPhone 15 serisiyle teknoloji dünyasında yine büyük bir etki yaratması bekleniyor. Özellikle iPhone 15 Pro Max modeli, yüksek fiyatı ve öne çıkan özellikleriyle dikkat çekecek.

Başa dön tuşu