Avea "bilişim teknolojisi sınıfları"nın sayısını artırıyor

ImageTürkiye'nin geleceğine yatırım vizyonu çerçevesinde Avea, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirdiği "Avea Bilişim Teknolojisi Sınıfları" projesine kaldığı yerden devam ediyor. Avea, Türkiye'nin geleceğini temsil eden genç nesile somut bir katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği yenilikçi projelerle Türkiye'nin temel sorunlarından biri olan eğitime çözüm getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu amaç doğrultusunda Avea, 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile başlattığı "Avea Bilişim Teknolojileri Sınıfları" projesi kapsamında Haziran 2007'de Türkiye genelinde 100 okula 100 bilgisayar sınıfı kurulumunu tamamladı ve toplam 2100 adet bilgisayarı tüm gerekli donanımıyla birlikte öğrencilerin hizmetine sundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirilen projenin devamında 100 sınıf daha kurarak bilişim teknolojileri sınıfları sayısını 200'e çıkartmayı hedeflediğini açıklayan Avea, aynı zamanda "Avea Bilişim Teknolojileri Sınıfları"nın hepsini Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun olarak akıllı tahta, projeksiyon ve ekipmanları ile donatacak. Böylece, AB standartlarında 200 Bilişim Teknolojisi Sınıfı ve toplam 4200 adet bilgisayar gençlerin kullanımına sunulmuş olacak.    

2007/2008 Eğitim ve Öğretim Yılının da başladığı 17 Eylül 2007, Pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Doç.Dr.Hüseyin Çelik, Ankara Valisi Kemal Önal'ın katılımıyla Ankara Karakusunlar İMKB Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Avea CEO'su Cüneyt Türktan, Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmayı ve bilgisayar okuryazarlığına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti. Türktan, "Türkiye'yi ileriye taşıyacak bilişim teknolojilerinde uzun vadeli ve sürdürülebilir projeler gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda, 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz "Avea Bilişim Teknolojileri Sınıfları" projesi çerçevesinde, teknolojik gelişmeleri eğitim alanına yansıtarak çocuklarımıza çok daha kaliteli bir eğitim ortamı yaratmaya katkı sağlıyoruz. MEB ile elele vererek, Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. "Avea Bilişim Teknolojisi Sınıfları" projemiz sayesinde çocuklarımız dünya ile aynı teknoloji standartlarında eğitim alarak, çağın gerektirdiği nitelik ve donanımla yetişecekler" dedi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, eğitime yapılan her türlü harcamayı geleceğe yatırım olarak gördüklerini söyleyerek, bu paralelde yatırım yapan kuruluşlara ve özellikle de Avea'ya teşekkür etti. Avea Bilişim Teknolojisi Sınıfı'nın açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise "Ülkemizin en köklü sorunlarının temelinde eğitimde kalite yetersizliği yer alıyor. Ne yazık ki bu zamana kadar eğitimin hep arka plana itildiğini, bu alandaki ihtiyaçların ihmal edildiğini gördük. İşte bu durum ülkemize ciddi zaralar verdi, sıkıntıya soktu" dedi ve sözlerine şöyle devam etti: "Eğitimi bir ülke meselesi olarak gören kuruluşlarımızın, bu sorunun üstesinden gelmemizde önemli bir katkısı bulunuyor. Eğitime % 100 Destek Kampanyası başlığı altında Avea'yı görüyoruz. Bilgi teknolojileri kapsamında okullarımıza yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ediyoruz." 

Başa dön tuşu