Bahçe ve Balkonlar İçin Salıncak Satın Alma Rehberi

Tasarımdan emniyete, farklı kullanımlardan doğru ölçü almaya; bahçe ve balkonlarınız için en doğru salıncak modelini seçebilmeniz için hazırladığımzı alışveriş rehberimize göz atmayı unutmayın!

Yazın aheste zamanlarını daha da keyifli hale getirecek nadide dekorasyon parçalarından biri; salıncak. Ayaklı, iki kişilik, üç kişilik, tekli, üstten sarkıtmalı pek çok farklı modeli ile bahçe ve balkonlarda, teraslardaki doğru yerini bekliyor. Satın alırken neler yapmalı, hangi modeli ne sebeple tercih etmeli, hepsi salıncak satın alma rehberi ile sizlerle.

Bahçe mi balkon mu?

Bahçe için mi balkon için mi tercih edeceksiniz alacağınız salıncağı? Bu ayrım önemli zira bahçede kullanacağınız modelde mutlaka bir tente olmasını tavsiye edeceğiz. Üstü kapalı bir balkona sahipseniz tenteli bir model seçmek zorunda değilsiniz.

Yanlış ölçü kurbanı olmayın

Ölçü almadan alışverişe karar vermek en büyük hatalardan biri. Kullanacağınız yerin ölçüsünü mutlaka yüksekliği de hesaba katarak alın. Ürününüzün ölçüsünü iyice inceleyip karşılaştırmadan satın almayın. Salıncak bulunduğu alan içinde rahatça hareket edebilmeli.

Farklı kullanımları da düşünün

Eğer iki ya da üç kişilik bir salıncak alıyorsanız onu uzanmak için de kullanacağınız kesin. Bu sebeple oturma derinliğini mutlaka kontrol edin. Bir kişinin tek başına rahatça uzanamayacağı bir model sahibi olmak istemezsiniz.

Uzun ömür için

Minderlerinin yumuşaklığı, kılıflarının çıkarılıp yıkanabilir olması, suya dayanıklılığı oldukça mühim. Açık havada kullanılacak mobilyalarda mutlaka temizlik kolaylığı ve dayanıklılık aramalısınız.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Yaz Dekorasyonunun Vazgeçilmezi: Hamaklar
Yaz keyfinin baş kahramanlarından hamaklara balkonlarınızda ve bahçelerinizde yer açın. Sizin için birbirinden güzel dekoratif tüyolarımız var![/notification]

Kazalardan korunun

Satın alacağınız ürünün kaç kilogram ağırlık kaldırabildiğini muhakkak öğrenin. Satın alırken bunu değerlendirin ve kullanım sırasında da aklınızın bir köşesinde mutlaka tutun.

 Hepsinin keyfi ayrı

Bahçe ya da balkonda yukarıdan aşağıya sarkıtarak kullanabileceğiniz imkân mevcutsa ve yeterince emniyetliyse sarkıtmalı salıncak daha az yer kaplama ve gerektiğinde kaldırılıp korunma kolaylığı açısından daha avantajlı. Pek tabii uzun oturma bölümlü, ayaklı bir salıncağın da keyfi çok başka.

 Çocuklar için…

Çocukların da kullanacağı bir salıncak alacaksanız, emniyet açısından önlemleri olup olmadığını kontrol edin. Küçük yaşta çocuklar için onlara uygun özel modelleri tercih etmenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu