Banyonuza Lüks Bir Hava Katmanın Ekonomik Yolları

Banyonuza o istediğiniz lüks görünümü kazandırmak için daha çok paraya değil sadece daha çok iyi fikre ihtiyacınız var. Lüks ve ekonomi kelimelerini aynı cümle içinde yan yana görmek kafanızı karıştırmış olabilir. Ancak durum hiç de öyle değil. Birkaç küçük dokunuş banyonuzun havasını tamamen değiştirmeye yetecek.

Işıklandırma Çok Önemli

Bir ortamın ambiyansını en çok etkileyen faktör aydınlatmadır. Neden beyaz ışık veren tasarruflu ampulün tavandan sarkıtıldığı bir odada yenen yemek romantik olmaz da mum ışığında yenen yemek son derece hülyalı olur? Çünkü loş ışık her zaman daha etkileyicidir. Tabii banyonun ana amacı yıkanmanızı sağlamak olduğundan ışık çok da fazla loş olmamalı ama kesinlikle sarı ışığı tercih etmelisiniz. Banyo aynasının kenarlarından ya da tepesinden süzülecek sarı spotlar ya da şık duvar aplikleri banyonuza lüks bir hava katacaktır.

Mumları Unutmayın

Banyonuza şekilli ve hoş kokulu mumlardan dizerek, “Burada sadece yıkanılmıyor, burada hayat var, burada bambaşka bir ruh var.” havasını kolayca yaratabilirsiniz. Dev mumlardan bir tane yere koyabileceğiniz gibi, banyo dolaplarınızın üzerine ya da küvetin kenarlarına mumları dizebilirsiniz.

Led Işıklı Duş Başlığı

Banyo yaparken tepenizden akan suyun yeşil, kırmızı, mavi ya da pembe olmasını istemez misiniz? Led ışıklı duş başlıkları, hem yıkanmayı hem de banyonuzu gerçekten renklendiren harika ürünler. Üstelik fiyatları da çok uygun.

Sanatsal Bir Şeyler

Neden banyonuzda tablolar asılı olmasın? Ya da belki minik heykeller banyonuzu süslemek istiyordur? “Banyoda tablo mu olurmuş?” demeyin. Sadece banyolar için hazırlanmış tabloları görünce fikriniz değişecek.

Ahşap Bir Bank

Eğer banyonuzda yeterince yer varsa, otantik bir hava yaratmak için ahşap bir banktan faydalanabilirsiniz. Burayı ister rulo yaptığınız havlularınızı dizmek için kullanın ister banyodan sonra oturup kurulanmak ya da kişisel bakımınızı yapmak için.

Bitkisel Hayat Alanı

Normalde banyoya bitki konmaz, çünkü nem oranı bitkilerin yaşamasına izin vermez. Ancak bazı bitkiler diğerlerinin tam aksine bu nemli ortamdan hoşlanır. Örneğin aloe vera, aşk merdiveni, bambu ve yelken çiçeği bu bitkilere örnektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı