Çiçekler İçinde Bir Ev İçin Öneriler

Ev dekorasyonunun en güzel öğeleri kuşkusuz canlı çiçeklerdir. Her köşeye yayılan mis gibi çiçek kokusu ile evinizde, balkonunuzda ya da bahçenizde yepyeni, canlı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız önerilerimizden fikir alabilirsiniz. Birbirinden farklı ev çiçekleri, bahçede yetiştirmek üzere tercih edebileceğiniz meyve sebze fideleri ve çok daha fazlası ile yaşam alanınıza taptaze bir enerji katmanız bu fikirlerle mümkün!

Evde Mini Bir Bahçe

Son zamanların en gözde ağaçları olan bonsai’ler, evinizde mini bir botanik bahçesi kurmak için mükemmel bir seçim olacak. Bodur ağaç olarak da bilinen bonsai bitkilerinin tek ihtiyacı düzenli sulamadır. Ancak sulamada aşırıya kaçıp bitkiyi çürütmemeye de özen göstermelisiniz. Bunun için toprağın tamamı suyu emene kadar sulama yapılması ve toprağın her zaman hafif nemli tutulmasına dikkat etmek gerekiyor. Yapraklar içinse özel tasarımlı sulama kaplarından yararlanılabilir. Kış aylarında çok fazla suya ihtiyaç duymayan bonsai’leri 3 günde bir sulamak yeterli olurken yaz aylarında ise her gün sulanmalarında fayda var.

Çiçekler Tüm Bahçeyi Sarsın

Evinizde ya da yazlığınızda geniş bir bahçeniz varsa toprağı çeşitli çiçeklerle ya da meyve ağaçları ile doldurabilirsiniz. İster dışarıda kalmaya elverişli ,saksı çiçekleri ile şık bir dekorasyon yapın, isterseniz de meyve fideleri ile kendi meyvelerinizi kendiniz yetiştirin. Tüm doğanın canlandığı bahar aylarında yaşam dolu renklere sahip bahçenize bakmaya doyamayacak, organik meyve ve sebzelerin lezzetinden vazgeçemeyeceksiniz.

Rengarenk Köşeler Yaratın

Evinizde rengarenk ve mis kokulu bir alan yaratmak isterseniz, güneş alan bir köşeyi çiçeklerinize ayırabilirsiniz. Geniş ve çok kullanışlı saksılardan yararlanarak fazla yer işgal etmeden birçok farklı bitkiye alan yaratabilirsiniz. Menekşeler, orkideler, siklamenler, yeşil yapraklılar… Hazırladığınız bu köşe, yorgun bir günün akşamında kahve keyfi yaparak dinlenmek için de oldukça uygun olacak.

Alternatif Severlere

Çiçekleri çoğu kişi sever. Peki, son dönemlerin vazgeçilmez bitkileri olan terrariumlara ne dersiniz? Genellikle kaktüs bitkisi olarak bildiğimiz terrarium sukulent’lere meraklıysanız bu alandaki eğitim toplantılarına katılarak farklı süsleme teknikleri ile kendi mini bahçenizi yaratabilirsiniz. Ayrıca radyasyonu topladığı bilinen kaktüs bitkilerini bilgisayar ve televizyon gibi elektronikler eşyaların yakınına yerleştirmek de iyi bir fikir olabilir. Etli yaprakları sayesinde çok sulama da gerektirmeyen bu eşsiz bitkiler, evinizde son derece ilgi çekici bir atmosfer yaratacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı