Embrio, Tio.com.tr'yi hayata geçirdi

ImageTeknoloji Holding bünyesinde geçtiğimiz yıl kurulan Embrio, SüperTeklif ve KolayTedarik'ten sonra web tabanlı 3. projesi Tio'yu hayata geçirdi.

Türkiye'deki en büyük global ürün havuzuna sahip olma hedefi ile hareket edecek olan Tio.com.tr, ürün özelliklerini, fiyatlarını ve satıcıları karşılaştırabilme imkanı sağlıyor. Tek bir site üzerinde arama, karşılaştırma ve satın alma özeliliğini tek bir adreste toplayan Tio, bu özelliği ile dünyada bir ilke imza atıyor. Embrio Genel Müdürü Hamit Kekeç, Tio'nun, piyasa değeri milyar dolarları geçen uluslararası alış veriş sitelerinden üstünlüğünü 3'ü bir arada hizmet veren tek alışveriş kanalı olarak açıklarken, hedeflerini büyüklüğü ile  uluslar arası bir site olmak olarak açıklıyor. 

Ülkemizde çok eski bir geçmişe sahip olmayan İnternet üzerinden alışveriş, teknolojinin hızla gelişmesi, altyapı yatırımlarının artması ve değişen tüketici alışkanlıkları sayesinde hızlı bir ivme yakaladı. Alışveriş sitelerinin hızla çoğalması ise beraberinde fiyat karşılaştırma sitelerine olan talebi de artırdı. Dünyada çok yaygın olarak kullanılan fiyat karşılaştırma siteleri, Türkiye'de de giderek daha yoğun kullanılmaya başlandı. Önümüzdeki dönemde, bu artışın hızla devam etmesi bekleniyor.

İnternet ve mobil platformda öncü, yaratıcı ve sıra dışı iş fikirlerini hayata geçirmek üzere, Teknoloji Holding bünyesinde geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Embrio, SüperTeklif ve KolayTedarik'ten sonra, yeni projesi Tio'yu hayata geçirdi. Tio.com.tr ile alışveriş sitelerini tek tek dolaşmaya, her birine ayrı ayrı üye olarak kullanıcı adı ve şifre almaya gerek kalmayacak.

Tio, mağaza mağaza gezmeden, tek bir üyelik ile yüzlerce marka ve onbinlerce ürün arasından en avantajlı fiyatlar ile pek çok farklı satış noktasından alışveriş yapma fırsatı verecek.

Ara-Bul-Karşılaştır-Satın al konsepti ile hazırlanan Tio, karşılaştırma, satın alma, fırsat ürünü, mobil alışveriş, bireysel satış ve mağaza satışı olmak üzere altı farklı iş modelini birleştirerek, tek bir site üzerinde kullanıcılarının hizmetine sunma konsepti ile hareket edecek.

Hangi ürünü nereden, ne kadara alacağınızı karşılaştırmalı olarak bileceksiniz

Kendi alanında ilk niteliğinde pek çok özellik taşıyan ve "Mağaza Mağaza dolaşmayın. Hangi Ürün Nerede, Ne Kadar Öğrenmek için Tio.com.tr'ye Tıklayın!" sloganı ile faaliyete geçen sitenin amacı, kullanıcılarına ürün, fiyat, satıcı karşılaştırma imkânı vererek doğru alışverişe yönlendirmek…

Ara-Bul-Karşılaştır-Satın al yapısıyla hizmet veren Tio.com.tr, potansiyel tüketicileri aradığı ürünlere yönlendirmenin ötesinde, vermiş olduğu kapsamlı bilgiler sayesinde tüketicinin doğru ürün, fiyat ve satıcı ile Tio üzerinden alışverişini tamamlamasını da sağlıyor.

Tek bir site üzerinde rama, karşılaştırma ve satın alma özeliliğini tek bir adreste toplayan Tio, bu özelliği ile dünyada bir ilke imza atıyor. Embrio Genel Müdürü Hamit Kekeç, Tio'nun, piyasa değeri milyar dolarları geçen uluslararası alış veriş sitelerinden üstünlüğünü 3'ü bir arada hizmet veren tek alışveriş kanalı olarak açıklarken, hedeflerini büyüklüğü ile  uluslararası bir site olmak olarak açıklıyor.  Kekeç, Tio'nun İnternet üzerinden alışverişe farklı bir bakış açısı getireceğini ifade ederek,  Embrio'nun projeye yatırım yapma nedenleri hakkında şunları söyledi:

"Online alışveriş rasyolarına baktığımızda, kullanıcıların yüzde 96'sının İnternette fiyat karşılaştırması yaptığını, %71'inin ürün ve satıcı araştırması yaptığını görüyoruz. Yüzde 24'ü alışveriş öncesi arama motorlarını kullanırken, %5'i ise mağazaya gitme kararını web siteleri üzerinden veriyor.

Alanında ilk veya doğru ilk olan İnternet ve mobil projelere yatırım yapan Embrio olarak, Tio'nun ödeme altyapısı, mobil alışveriş, tek üyelikle birden çok satıcıdan alışveriş yapma olanağı gibi pek çok özelliği ile rakiplerinden farklı olduğuna ve hızlı büyüme potansiyeli bulunduğuna karar verdik.

Tio, geniş ürün ve mağaza seçeneğinin yanı sıra online fiyat, ürün ve satıcı karşılaştırılabilen bir alışveriş kanalı. Birçok özelliği ile Türkiye'de ilk olarak konumlanabilecek ve başarılı olacağına inandığımız doğru bir proje. Amacımız, Tio'yu ülke çapında tanınan bir proje haline getirdikten sonra, yurtdışına açılmasını sağlamak."

Tio ile bilinçli alışveriş dönemi başlıyor

Tio ile Türkiye'deki internet tabanlı en büyük ürün havuzunu oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Tio Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gürkan, ise projenin tüketici için yarattığı avantajlar hakkında şu bilgileri verdi. "Ara-Bul-Karşılaştır-Satın al yapısıyla hizmet veren Tio.com.tr, potansiyel tüketicileri aradığı ürünlere yönlendirmenin ötesine geçerek, vermiş olduğu kapsamlı bilgiler doğrultusunda tüketicinin doğru ürün, fiyat ve satıcı ile Tio üzerinden alışverişini tamamlamasını sağlıyor. Şu an için 9 ana kategoride on binlerce ürün ile hizmet vermeye başlayan Tio.com.tr, çok yakın zamanda 18 ana kategori ve yüz binlerce ürüne sahip, alışveriş siteleri,  mağazalar ve bireysel satıcılardan oluşan büyük bir alışveriş kanalı olacak."

Fırsatio ile avantajlı alışveriş

Tio.com.tr üzerinden dilediğiniz ürünlerin özelliklerini karşılaştırabilir, bu karşılaştırma sonucunda o ürüne ait en ucuz fiyatlı satıcıdan en pahalıya doğru sıralayabilir, ayrıca seçmiş olduğunuz satıcının alışveriş yapan diğer kullanıcılar tarafından verilmiş puanlarını görebilirsiniz.

Tio, diğer alışveriş ve karşılaştırma sitelerinden farklı olarak, ürün fiyatlarını karşılaştırırken satın alma işlemleri için sizi başka bir siteye yönlendirmez. Tek bir üyelik ile pek çok alışveriş sitesi ve mağazadan, Tio güvencesi ile satın alma yapılmasını sağlar. Site üzerinde yer alan özel bölümler ise kendi içerisinde avantajlara sahip.

Tio üyeleri, "Fırsatio" sayfaları ile bir ürünü fırsat niteliğinde indirimlerle satın alabiliyor. Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda dinamik bir yapı ile belirlenecek Fırsatio ürünleri, piyasa fiyatının altında ve sadece Tio üyelerine özel avantajlar ile satışa sunuluyor.

İnternet üzerinden satışı bulunmayan mağazalara Tio'da mağaza açma fırsatı

Tio.com.tr üzerinden ürünlerini satışa çıkaran firmalar, fiyat ve satıcı karnesi olmak üzere iki şekilde karşılaştırılabiliyor. Tio ürün detay sayfalarında satıcılar, en ucuzdan en pahalıya doğru sıralanırken, aynı zamanda en yüksek puanlı satıcıdan en düşük puanlı satıcıya doğru da sıralama yapabiliyor. Kullanıcılar, sadece Tio.com.tr üzerinden alışveriş yaptığı satıcıya puan verebiliyor.

Tio, online alışveriş sitelerinin yanı sıra İnternet üzerinden satışı bulunmayan markalara mağaza açma olanağı tanırken, bireysel satıcılara da ikinci el ürün satma imkanı sunuyor. Tio.com.tr, kullanıcıları için alternatif bir alışveriş, satıcıları için ise alternatif bir satış kanalı olmayı amaçlıyor. Tio üyeleri, satışa sunulan ürünler hakkında yorumlar yazarak deneyimlerini diğer üyelere aktarıyor ve onların ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

Tio.com.tr, üyelerinin kredi kartı güvenliğini en üst düzeyde sağlamak amacı ile uluslararası bir standart olarak 128 bit SSL şifre sistemi kullanıyor. Ekonomik ve güvenilir bir alışveriş kanalı oluşturmayı amaçlayan Tio.com.tr, kullanıcılarının site üzerindeki pek çok alanı kişiselleştirmesine olanak tanıyor. "İlgilendiğim Ürünler, Karşılaştırma Listem, Stok Habercisi, Fiyat Alarmı Ekle, Benim Sayfam" gibi pek çok uygulama ile kullanıcı kolaylığı sağlarken, kampanya, indirim ve yenilikleri, haber grupları aracılığı ile üyelerine bildirerek keyifli bir alışveriş ortamı yaratıyor.

Başa dön tuşu