En Yaratıcı Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Bahar gelip doğanın rengi de pastel tonlara dönmeye başladıkça evinizde değişiklikler yapmak istemeniz kaçınılmaz! Kış rehavetini üstünüzden atıp, evinizin çehresini değiştirmenin en güzel yolu duvarlara el atmaktır. Duvar boyamak maliyetli ve zor olduğu için her zaman mümkün olmasa da duvarları konuşturmanın pek çok yolu var! Birbirinden harika DIY fikirleri ile en yaratıcı duvar dekorasyonu sizin olacak: 

1. Doğal Malzemeleri Kullanın

El işi konusunda becereniz olmasa da kolayca uygulayacağınız bir fikrimiz var. Bu basit ama şık tasarımı yapmanız için ihtiyacınız olanlar; sade tasarımlı boş çerçeveler, beyaz fon kağıtları, yapıştırıcı ve istediğiniz renk / biçimde bitkiler. Gerisi tamamen yaratıcılığınıza kalmış!

Doğal Malzeme

2. Boyasız – Kalemsiz Resimler Yapın

Resim yapmayı bilmiyorsunuz ama duvarlarınıza renkli ve cıvıl cıvıl aksesuarlar asmak istiyorsunuz. O halde yapmanız gereken basit: İstediğiniz renk ve desende baskılı kumaşlar alın ve bu kumaşlardan keseceğiniz parçalarla boş kanvasları bir güzel kaplayın. Sonuca siz bile inanamayacaksınız!

Kumaşlar

3. Biraz Nostalji

Ortaokulda, tahta bir tabla üzerine bir sürü küçük çivi çakarak yaptığınız el işi ödeviniz muhteşem bir duvar dekorasyonuna dönüşecek dersek ne düşünürsünüz? Çıkmasını istediğiniz şekle karar vermekle işe başlayın. Daha sonra bu şekli duvara bir kurşun kalemle çizin ve hat boyunca minik çiviler çakın. Sonrasını çok iyi biliyorsunuz!

İp Kullanımı

4. Duvar Yazıları Güzeldir

Evet, duvar yazıları güzeldir ancak bu kez duvar yazılarını boya ve fırçayla yazmayacağız! Son yılların en trendy DIY fikirleri arasında yer alan bu duvar dekorasyonu ışık oyunları ile odanıza ayrı bir hava katacak. Tek yapmanız gereken, belirleyeceğiniz font ile yazınızı yazdıktan sonra yazdığınız yazının üzerine, istediğiniz tip zımbayı silikon tabancası ile yapıştırmak.

Zımba

5. Objeleri Çerçeveleyin

Anılar ille de fotoğraf olarak var olmak zorunda değiller. Her eşyanın ve her objenin de kendine göre bir hikayesi vardır. Siz de, sizin için özel objeleri kronolojilerini not düşerek şahane bir duvar dekorasyonuna dönüştürebilirsiniz. Nasıl dükkanlar “siftah parası” diye tabir edilen ilk kazançlarını çerçeveleyip duvara asıyorsa, siz de şimdiye dek yaşadığınız evlerin anahtarlarını altlarına minik notlar düşerek duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

Anılar

[wonderplugin_carousel id=”61″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı