Evde Film Keyfinize Renk Katacak 5 Detay

Kendinize bir Tv keyif köşesi hazırlıyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası söz konusu. Detayları ise bu yazımızda!

Öncelikle televizyon ölçünüze göre bir oturma mesafesi belirlemelisiniz. Çok yakın ya da çok uzak olmanız keyfinizi bozabilir. Tv’yi yerleştirdiğiniz yükseklik de ikinci derece önem taşır. Standart koltuk oturma yükseklikleri değerlendirilirse yerden yaklaşık 70 cm yükseklikte olmalı televizyonun alt bölümü. Teknik yerleşimi sağladıktan sonra işe keyif katacak detaylara geçelim.

1. Öncelikle görüntü ve ses


İyi bir televizyon ve ses sisteminiz olmazsa bir film keyfinden bahsetmek mümkün değil pek tabii. Oturma mesafenize uygun büyüklükte bir televizyon seçin. Sinema etkisi almak istiyorsanız ses sistemini sorround olarak kurgulayın.

 2. Rahat bir koltuk


Film keyfinizin temeli rahat bir koltukla atılabilir. Tv koltuğu ya da rahat bir koltuk ve ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir puf bu iş için en önemli elemanlar. Yerinizden kalkmadan, filmin başından sonuna konforlu olmanız gerekiyor.

 3. Kahraman kumandalık


Kumandalık kurtarıcı rolü üstlenir. Sehpa üzerinde her an düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalmalarındansa, elinizin altında düzen içinde kumandalıkta durmaları en doğrusu. Eğer koltuğunuzun kolçağı yuvarlak değilse sehpalı bir kumandalık alıp bir taşla iki kuş da vurabilirsiniz. Hem atıştırmalık ve içeceğiniz de yanı başınızda durur böylece.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Alışveriş Rehberi: TV Üniteleri
Salondaki fazlalıkları depolamak, estetik bir görüntü sağlamak ve salonun stiline uyum sağlamak üzere ideal TV ünitesini seçmeye ne dersiniz? Üzerinde oldukça fazla sorumluluk barındırıdan bu mobilya için faydalı birkaç önerimiz var size.[/notification]

 4. Doğru sehpa


Oturduğunuz yerden ulaşabileceğiniz bir sehpa mutlaka bulundurun. Film boyunca ihtiyacınız olanları sehpa üzerinde tutup filminize ara vermeden keyfini çıkarabilirsiniz böylece.

 5. Sıcak ve keyifli


Koltuk şalı olmazsa olmaz. Akşam serininde ya da bir korku filminin en gergin yerinde sarılmak için, sevdiğinizle romantik bir sarılma için yumuşacık bir koltuk şalı ya da battaniyeniz eksik olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı