Evlerde Kıyafet Düzeni: Gardıroplar, Bez Dolaplar ve Çok Amaçlı Dolaplar

Kıyafetlerinizin tam da hayalinizdeki gibi bir düzen içerisinde olması için adım adım nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Evinize bir gardırop çözümü bulmadan önce bu yazımıza mutlaka göz atın.

Kıyafetlerimizi düzgün bir şekilde saklamak, dilediğimiz an bulmak istediğimize ulaşmayı sağlamak ve düzeni sağlamak bir gardıroptan beklediğimiz başlıca şeyler. Bir sonraki dileğimiz pek tabii şık bir tasarım olması ve bütçemize uygun olması. Evde kıyafetlerimizi düzenlemek için ne yapabiliriz?

İhtiyaçlarınızı belirleyin

Öncelikle, kaç kişilik, ne kadar büyüklükte bir gardırop sahibi olmanız gerektiğini belirleyin. Askılara mı daha çok ihtiyacınız var ya da raflara mı? Ne ölçülerde bir dolap için yeriniz var bunu belirleyin. Standart büyük bir gardıroptan beklentimiz pek tabii hem kışlık hem de yazlıklarımızı alması.

Kapaklı mı sürgülü mü?

Bu noktada kararınızı etkileyecek en önemli unsur; sahip olduğunuz alan. Sürgülü kayar kapaklar size alandan tasarruf ettirir. Menteşe kapakta ise tüm dolabınızı açık görebilme şansına sahip olursunuz. Karar sizin…

Ayna için pratik çözümler

İster sürgülü ister menteşe kapaklı olsun gardırop içinde bir ayna bulunması sizi avantajınıza. İki kapak seçeneğinde de komple ayna ya da parçalı ayna seçenekleriniz mevcut. Dolabınızın konumu ve boyutuna göre karar vermelisiniz. Uykunuzu kötü etkileyecek bir ışık yansımasından kaçınmalısınız.

Açık dolap çözümleri

Açık gardırop sahibi olmak kolay bir alternatif değil. Kıyafetlerin toza maruz kalma ihtimali üzerinde düşünmeniz gereken bir koşul. Eğer dolaptan hızlı ve sürekli bir alışverişiniz varsa pek de sorun değil. Eğer çok kıyafet değiştiren bir yaşam tarzınız varsa hız kazanmak ve pratiklik adına açık dolap çözümlerini tercih edebilirsiniz.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Gardırop Düzenlemenin En Pratik 8 Yolu
Sıkışık ve aradığınızı kolayca bulmanızı engelleyecek gardıropları yeni bir düzene kavuşturmak için önerilerimize kulak verebilirsiniz.[/notification]

Eğer yeriniz müsait değilse bölerek kullanın

Yeriniz yekpare, çok bölmeli bir dolap için müsait değilse, parça parça satın alarak dolapları bölün ve kullanın. Kıyafetlerinizi de buna göre kategorize edebilirsiniz.

Çok amaçlı dolaplar hayat kurtarıcı

Birçok farklı fonksiyonla hem kıyafet, hem ayakkabı, hem nevresim hem de farklı ev tekstillerinizi depolamak yatak odanızın bir bölümünü kullanabilir ya da farklı bir giyinme odası tasarlayabilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz her şey, takılar, şapkalar vs. bir alanda toplanmış olacak.

Bez dolap en iyi depolama araçlarından biri

Fotoğraf: Kitchenstuffplus.com

Bez dolap özellikle o mevsimde kullanmadığınız kıyafetlerinizi kaldırıp depolamak için ideal. Sezonda kullandıklarınızı ayrı bir dolapta tutabilir, hepsi için bez gardırop da kullanabilirsiniz. Ekonomik olarak en avantajlı çözüm bez dolap olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı