GittiGidiyor’dan Seçtik: Bahçeciliğe İlgi Duyanlar İçin 7 Kitap

Rengarenk, mis kokan çiçeklerden yemyeşil bahçelere… Bahçeciliğe dair merak ettiğiniz her şey bu kitaplarda.

Kendi ellerinizle bir bitkiye hayat vermek, onun büyüdüğünü ve çiçek açtığını görmek kadar güzel bir şey var mıdır? Siz de bitkilere ve bahçesine düşkün olanlardansanız, ilginizi çekebilecek kitaplar karşınızda. Ayrıca sıcak yaz günlerinde bahçe bakımıyla ilgili tüyolar için Yaz Günlerinde Bahçe Bakımı İçin 7 Öneri yazımızdan fikir alabilirsiniz.

Şehirdeki Bahçe


Bahçecilikle yeni ilgilenmeye başladıysanız, işe nereden başlayacağınıza dair bilgiler veren Şehirdeki Bahçe kitabı, hem balkonunuzda hem de bahçenizde yetiştirebileceğiniz 43 çeşit bitkiyi içeriyor. Bu sayede kendi yeşilliklerinizi ve sebzelerinizi de yetiştirebilirsiniz.

Bahçem ve Ben


Bodrum’da yaşayan ve kendi serasında bitki yetiştirmeye kendini adayan Gülnar Önay ’ın kaleme aldığı Bahçem ve Ben kitabı, amatör bahçıvanlar ve bahçıvan adaylarına yol gösterici bir rehber niteliğinde. Ülkemizin iklimine uygun olan bitkilerin nasıl yetiştirileceğinden bakımına bütün bilgileri bu kitapta bulabilirsiniz.

Küçük Bahçe


Siz de birçok kişi gibi beton yığınları arasında bir şehir hayatı sürüyor ve iki lokma yeşillik gördüğünüzde içiniz gidiyorsa, yaşam alanınız neresi olursa olsun, kendi küçük yeşil dünyanızı yaratabilirsiniz. John Brookes’un Küçük Bahçe kitabı, evinizin balkonunda ya da pencere pervazında bile ne gibi mucizeler yaratabileceğinizi anlatıyor.

Pratik Gül Bahçesi


Gül, mis gibi kokusu, renkleri ve çeşitleriyle belki de en vazgeçilmez çiçekler arasında yer alıyor. Bahçenizde ya da balkonunuzda rahatlıkla büyütebileceğiniz güllerin dünyasını Pratik Gül Bahçesi kitabıyla keşfedebilirsiniz.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Bahçecilik ve Bahçe Dekorasyonunda 2018 Trendleri
Doğada zaman geçirmek, onunla iç içe çalışmak, onu işlemek, yeşile dokunmak, şekil vermek, ondan beslenmek ve onu beslemek, açık havada bir yaşam şekli yaratmak 2018 yılının önemli değerlerinden biri. Bu sebeple bahçenin ve bahçe dekorasyonunun da önemi artıyor.[/notification]

Sevgili Bahçem


Bitkiler üzerine uzman olan ve bugüne kadar konuyla ilgili dokuz kitabı yayımlanan Nejat Ebcioğlu’nun Sevgili Bahçem adlı kitabı, 200 bitkinin bakımı ve yetiştirilmesiyle ilgili önemli tüyolar veriyor. Meyve veren bitkilerden sukulentlere birçok çeşidin yer aldığı kitap, kendi bahçesini yaratmak isteyenler için adeta bir kılavuz niteliğinde.

Bitkiler Ne İster?


Bitkilerin olmadığı bir dünyayı hayal etmek zor ve hatta imkansız. Bahçe ve evlerde sıklıkla tercih edilen 60 bitkinin yer aldığı Bitkiler Ne İster? kitabı, onları hastalıklardan ve böceklerden nasıl koruyacağımızı anlatmasının yanı sıra bakımlarında dikkat edilmesi gereken püf noktaları da içeriyor.

Adım Adım Egzotik Bitkiler Dünyası: Orkide


Çiçeklerin en narini belki de orkide. Özenle yapraklarına su püskürtmek, suyunu iyi ayarlamak ve bulunduğu ortamın ışık ve nem dengesini sağlamak pek de kolay değil. Bir orkide üretim çiftliğinin ortağı olan Frank Röllke’nin kaleme aldığı bu kitap, çiçekleri dökülmüş ve sadece dal halinde kalmış orkidelerinizi nasıl canlandıracağınızdan onları nasıl büyütebileceğinize her şeyi anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı