DİĞER

Hayalinizdeki iş imkansız değil

ImageTüm dünya ile internetten ticaret gerçekleştirebileceğiniz, bütünüyle bağımsız ve yepyeni bir iş kurmaya hazır mısınız? Girişimci gücünüzü internete odaklayabilir, risk almadan ve sermaye koymadan internet üzerinden dilediğiniz ürünün ticaretini yapabilirsiniz. Alacağınız eğitim sayesinde internetten alıcı ve satıcı şirketleri buluşturun, Türk şirketlerinin ürünlerini dünyaya pazarlayın, yurtdışından temsilcilikler alın ve internetten uluslararası ticaret yapın. Coproline, Türkiye'de elektronik dış ticareti, e-ticaret uygulamaları ve yönetim programları ile birleştirerek Online Ticaret Profesyoneli yetiştiren ilk ve tek kurum.

Türkiye'de sadece T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Özel Coproline eğitim kurumu tarafından sunulan ‘Commerce Professionals Online' programı ile internette ticaret yapabilecek iş adamları mezun edilmektedir.

Coproline eğitim programı ile bireyler risk almadan ve sermaye koymadan internette kendi işlerini kurabilir ve home-ofis çalışabilir, alıcı ve satıcı şirketleri internette bir araya getirebilir, ürün brokerliği yapabilir, yurt dışından Türkiye'ye distribütörlükler ve temsilcilikler getirtebilir, şirketlerin elektronik dış ticaret danışmanlıklarını yürüterek gelir elde edebilirler.

 Online Ticaret Profesyonelliği Programını Tamamlayarak;

 • Uluslararası piyasalarda ticari bağlantılar kurabilecek,
 • Yurtdışından Türkiye'ye distribütörlük ve temsilcilikler getirtebilecek,
 • Yurtiçi piyasalarında güçlü ticari bağlantılar oluşturarak kendi tedarik zincirinizi kurabilecek,
 • Tüm dış ticaret mevzuatına ve yasal prosedürlere hâkim olarak kendinizi ve işinizi garantiye alabilecek,
 • Gıda'dan kimya'ya, elektronik'ten-bilgisayara, tarım'dan-otomotive, tekstil'den mobilya, tüm sektörlerde alıcı ve satıcı tarafları internet üzerinden buluşturarak gelir elde edebilecek, (matchmaking),
 • NATO, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşlarının satın almalarına ürün satışı gerçekleştirebilir ve diğer az bilinen kanallara mal göndertebilecek,
 • Ticarette iş planları hazırlama, projelendirme ve finansör bulma tekniklerini öğrenerek ticari projelerinizi hayata geçirebilecek,
 • Şirketlerin yurt dışı e-ticaret danışmanlılarını yürütebilecek,
 • Türkiye'de irtibat büroları açabilecek,
 • Projelerinize uygun yurtdışı ortaklar bulabilecek,
 • Şirket evlilikleri kurabilir (merger) ve uluslararası düzeyde ticari danışmanlık yapabilecek,
 • Internet üzerinden uluslararası pazar araştırmaları gerçekleştirebilecek,
 • Yatırım ofisi olarak faaliyet göstererek Türkiye'deki şirketler ve bölgeler adına araştırmalar yürüterek, yurtdışına bilgiler verecek ve Türkiye'ye yabancı yatırım çekebilecek,
 • Programdaki yönetim dersleri ile liderlik ve iletişim becerilerinizi geliştirerek ticarette güçlü ilişkiler kurabilecek,
 • Yurtdışı ticari ataşeliklerine ve diğer devlet teşkilatlarına ulaşarak buralarda güçlü bağlantılar oluşturabilecek,
 • İnternet üzerinden yurtiçi ve yurt dışı ticaret yapabileceksiniz.

 220 Ülkede Konuşlanmış On Binlerce Şirketle Sıcak Temas Kuracaksınız!

Program bünyesinde katılımcılar internet üzerinden gerçek şirketlerle, gerçek teması kurar ve kendi uluslararası portföylerini program içerisinde oluşturmaya başlarlar. Katılımcılar internetten 220 ülkede bulunan, yüz binlerce şirketle doğru teması kurmaya başlayarak şirket portföylerini hızla büyütürler. Program bünyesinde uluslararası bir portföy edinen katılımcılar şirketler tarafından aranılan uzman olur.

‘Online Ticaret Profesyonelliği' Coproline adına TPE tescilli özel geliştirilmiş bir eğitim programıdır.

Uluslararası Online Ticaret Profesyonelliği ile;

Bireyler risk almadan ve sermaye koymadan internette kendi işlerini kurabilir ve home-ofis çalışabilir, alıcı ve satıcı şirketleri internette bir araya getirebilir, ürün brokerliği yapabilir, yurt dışından Türkiye'ye distribütörlükler ve temsilcilikler getirtebilir, Türkiye ve yurt dışında irtibat büroları açabilir, yurt içi online ticaret yapabilir veya şirketlerin online ticaret danışmanlıklarını yürütebilirler.

Şirketler Online Ticaret Profesyonelliği ile müşteri portföylerini büyüterek 220'den fazla ülkeye internetten açılabilir ve milyonlarca şirketle bağlantı kurabilir, ürünlerini bu bilinmeyen pazarlara ihraç edebilir, yurt dışından farklı ürünler bularak bunların ticaretini yapabilir, brokerlik gerçekleştirerek ve yurt içi ticari aktivitelerini de genişleterek şirket gelirlerini artırabilir ve işlerini büyütebilirler.

Online Ticaret Profesyonelliği'nin Geleceği

Türkiye İstatistik Kurumu (TUIK) verilerine göre ülkemizde faaliyet gösteren iki milyon dolayında şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerden sadece yüz bin tanesi dış ticaret yapmakta ve yine bunların içerisinden de büyük bir bölümü fason üretime dayalı dış ticaret işlemleri gerçekleştirmektedir.

Buradan çıkan öngörü doğrultusunda Türkiye ekonomisinde 200.000 Online Ticaret Profesyoneli'ne (Commerce Professionals Online) ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alandaki uzman açığı ülkemizde ciddi boyutlara ulaşmıştır.

Günümüzde birey ve kurumların bu alanlarda profesyonelleşerek dış ticaret işlemlerini çeşitlendirmesi, farklı ve yeni teknikler öğrenerek uygulamaya koyması, dış ticaretin farklı kulvarlarında ekonomiye katkılar sağlaması şart olmuştur.

Eğitim hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.coproline.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu