Hayvanları Koruma Günü’ne Özel: Sokaktaki Dostlarımız İçin Yapabileceğimiz 5 İyilik

Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü! Bu özel günde sokaktaki dostlarımızı unutmuyoruz ve onlar için yapabileceğimiz küçük ama çok önemli birkaç iyiliği hatırlatmak istiyoruz

Sokaktaki dostlarımız önümüzdeki günlerde bizim yardımımıza daha fazla ihtiyaç duyacaklar. Soğuyan havalarla birlikte korunmaya, beslenmeye ve sevgiye ihtiyaçları olacak. Yapabileceklerimizi listeleyip planlarımızı yapalım. Dostlarımızın bize ihtiyacı var.

Geçici ya da kalıcı


Evlerimizi onlarla paylaşmak için tedirginlik hissetmeyelim. Bu sebeple listemizin başında mutlaka “bir sokak hayvanı sahiplenin ve bir yaşam hediye edin” maddesi var. İnanın hayat onlarla daha da güzel. En kötü ihtimalle soğuk geçen kış günlerinde geçici ev sahipliği yapın ve muhtaç hayvanları misafir edin. Ev içi ya da balkon ve terasta minik evler de hazırlayabilirsiniz.

Soğuktan korumalı


Sokaklara kedi ve köpek dostlarımız için kutu yuvalar bırakın. İçine kullanmadığınız kıyafet ve battaniyeleri yerleştirebilirsiniz. Ya da yenilerini alıp küçük dostlarımızın kışın zor koşullarında ısınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Gözlemleyerek yardım edin


Mahallenizi paylaştığınız sokak hayvanlarınız rahatlıkla gözlem altında tutabilirsiniz. Zayıf ve korunmaya muhtaç olanlar için kıyafet alıp giydirebilir, belediyenin veteriner hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Sokaktaki Köpekler İçin Hazırlayabileceğiniz 5 Yuva
Sokak köpeklerinin bizim yardımımıza ihtiyaçları var ve bununla ilgili yapılabilecekler listesi oldukça uzun. İşe, onları koruyacak ve rahat ettirecek bir yuva hazırlayarak başlayabiliriz. Hem de oldukça kolay ve yaratıcı yöntemlerle. Sokak köpekleri için yuva, en güncel stilleriyle…[/notification]

Karınları doyarsa yaşayabilirler

Düzenli olarak yemek ve su verin. Mama kaplarını kontrol edip temiz tutmaya özen gösterin. Sokak hayvanları için yemekleri topluca ve daha uygun fiyatlara gittigidiyor.com’dan alabilirsiniz.

Araç motorlarına kontrol


Kediler ısınmak için araçların motoruna girip uykuya dalarlar. Sabahları aracınızı çalıştırmadan önce mutlaka kaportanıza vurarak içerde uyuyan bir can varsa uyandırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı