HP'den dokunmatik, dev ekran dijital fotoğraf makinesi

ImageHP, 8 megapiksellik yeni dijital fotoğraf makinesi Photosmart R937'yi Ağustos ayı içinde Türkiye'de satışa sunuyor.

HP Photosmart R937 dijital fotoğraf makinesi, 3x optik zoom'u, 8 megapiksel çözünürlüğü, ince ve şık tasarımı ile dikkati çekiyor. R937'nin 9,14 cm genişliğindeki dokunmatik LCD ekranı sayesinde, fotoğraflar doğrudan ekran üzerinde düzenlenebiliyor. Kullanıcılar, ekrandaki Microsoft Vista ile uyumlu etiketleme özelliğinden yararlanarak yaratıcı çalışmalar yapabiliyor, fotoğraf paylaşımı için e-posta adresleri ekleyebiliyor ve slayt hazırlayabiliyorlar. Çekilen fotoğraflar bilgisayara ihtiyaç duyulmadan izlenerek, kolaylıkla basılabiliyor.

HP Photosmart R937'de ayrıca, sarsıntı giderici sabit çekim özelliği ve fotoğrafı çekilen kişiyi 2 bedene kadar inceltme, kırmızı göz giderme ve rötuş gibi özellikler sunan HP Tasarım Galerisi de yer alıyor. Sadece HP dijital fotoğraf makinelerinde bulunan HP Tasarım Galerisi sayesinde kullanıcılar, çok sayıda çerçeve ve renk efekti ile filtre arasından istediklerini, çektikleri fotoğraflara uygulayabiliyorlar.

R937'nin dikkat çeken özelliklerinden biri de HP Adaptive Lighting (Uyarlanabilir Aydınlatma) teknolojisi. Bu teknoloji, yüksek kontrastlı fotoğrafların seçilen kısımlarını otomatik olarak parlaklaştırarak daha canlı görüntüler elde edilmesini ve fotoğraflarda karanlık ve aydınlık alanlar arasında denge kurulmasını sağlıyor. Önceki Photosmart serisi makinelerin birçoğu gibi R937 de panoramik fotoğraf çekme özelliği sunuyor.

Avrupa Birliği'nin çevreye ve sağlığa zararlı maddelerin kullanımının kısıtlanmasına ilişkin RoHS Direktifi'ne uygun olan R937'nin 32 MB dahili hafızası ve şarj edilebilen uzun ömürlü lityum-iyon pili sayesinde, kullanıcılar fotoğraf çekmeye ve paylaşmaya daha fazla zaman ayırabiliyorlar.

USB bağlantı özelliği içeren HP Photosmart R937, Windows Vista, 2000, XP Home, HP Professional ve XP Professional x64 ile uyumlu çalışıyor. PictBridge ve Exif 2.2 (JPEG) desteği de sunan ürünün pilsiz ağırlığı, sadece 180 gram.
HP Photosmart R937 dijital fotoğraf makinesi 359$ (+KDV) fiyatla satışa sunuluyor.

Başa dön tuşu