İlk Bakışta Aşk: Antre Dekorasyonu

Dışarıdan eve girdiğinizde sizi ilk karşılayacak yerdir antre. Nasıl ki insanlar arasında ilk intiba önemli, evinize girer girmez hoş bir ortamla karşılaşmak istiyorsanız antre dekorasyonuna da en az salon ve oturma odası dekorasyonlarında yaptığınız titiz seçimler kadar dikkat etmelisiniz. Antreleri boş ve sadece odalara geçilmesi gereken alan olmaktan çıkarıp çok özel dekorasyonlarla misafirlerinizin de ilk görüşte evinize aşık olabilecekleri bir alana çevirebilirsiniz.

İşte hem kullanışlı hem de şık antre dekorasyon önerileri:

Tatlı Bir Hoş Geldin Mekanı

Genellikle ayakkabılıkların konulduğu antreyi sevimli bir ortama dönüştürebilirsiniz. Küçük bir puf, minik bir sehpa üzerinde sergileyeceğiniz çiçekler, rengarenk raflar antrenizi güzel bir karşılama yeri olarak değerlendirmeniz için yeterli. Biblo ve çerçeve gibi dekoratif eşyalarınızı da raflara veya sehpaya yerleştirebilirsiniz. Göz alıcı desenlerde ve renklerde seçtiğiniz duvar kağıtları bile evinize gelenleri ilk bakışta etkileyecek güce sahiptir.

Tatlı Bir Hoş Geldin Mekanı

Kır Evi Stili

Evinizin girişi küçük olsa da bu alanı yine de güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Açık renkte ahşap desenli duvar kağıdı, oturma kısmı bulunan kapaklı küçük bir ayakkabılık, duvara monte edebileceğiniz askılara astığınız hasır sepetlerle antrenizde kır evi stili yaratabilirsiniz. Pastel renk seçimi ise elbette önemli. Bisiklet saksılar da rustik bir görünüm elde edebileceğiniz çok şık dekoratif ürünler arasında yer alıyor.

Kır Evi Stili

Hem İşlevsel Hem Şık

Vestiyer alanı olarak kullandığınız girişi bir organizasyon bölgesi olarak dekore edebilirsiniz. Konsol masa, anahtarları asacağınız bir duvar ünitesi, fişleri, faturaları ve notları raptiyeleyeceğiniz bir mantar pano ile hem kullanışlı hem de derli toplu ve şık bir antre hazırlayabilirsiniz. Ortamı renklendirecek çiçekleri de unutmayın.

Hem İşlevsel Hem Şık

Küçük Bir Sergi Alanı

Eve girer girmez ailenizin fotoğraflarıyla karşılaşmak hoş olmaz mı? Ya da sevdiğiniz resimleri, fotoğrafları farklı boyutlardaki çerçevelere koyup girişteki duvara asabilirsiniz. Çerçevelerin alt kısmında kalan duvarı birkaç bölüme ayırıp birbirine tezat renklerle de boyayarak değişik fonlar elde edebilirsiniz. Serginizi dilediğiniz gibi düzenleyin, bu serginin küratörü sizsiniz!

Küçük Bir Sergi Alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı