Imation, Apollo hard disk portföyünü genişletiyor

Apollo ailesinin yeni üyeleri Expert UX ve Pro, sahip olduğu güvenlik, hız, yüksek kapasite, kullanım kolaylığı ve estetik tasarım özellikleriyle, her kullanıcıya özel depolama çözümleri sunuyor.

Expert UX, bu yıl Las Vegas’taki CES fuarında da tasarım ödülünün sahibi oldu.

Dijital veri saklama ve depolama çözümlerinin dünyadaki lider markası Imation, Apollo Expert ve Apollo Pro taşınabilir hard disk ürünleri ile Apollo portföyünü genişletiyor.

Imation, Apollo Expert UX ile dizüstü bilgisayar kullanıcılarına 2,5 inçlik cep boyutuyla 320 GB’tan 500 GB’a kadar kapasite sunuyor. Öte yandan özel olarak tasarlanmış çıkarılabilir dış yüzeye sahip olan Expert UX, dışarıdan gelecek darbelere karşı dayanıklı olma özelliği ile de ön plana çıkıyor.

Apollo’nun bir diğer yeniliği olan 3,5 inç boyutundaki Apollo Pro UX ise masaüstü bilgisayar kullanacılarına 1.0 TB’a varan kapasite sağlıyor.

Imation EMEA Depolama Ürün Müdürü Alet Jentink, Apollo’nun yeni harici diskleri ile ilgili “Mac ve PC bilgisayarlarıyla uyumlu olarak geliştirilen Apollo harici diskler, yüklü veri kullanan, yüksek hız ve güvenliğe ihtiyaç duyan kullanıcılar için geliştirildi” dedi.

Her iki diskin de dikey ve yatay kullanım için entegre aparatları bulunuyor. Diğer özellikleri arasında ise, kapasite düştüğünde ve veri transferi sırasında uyarı ışıklarının yanması ile daha düşük enerji tüketimi sağlayan dahili güç tasarrufu modu geliyor.

Ayrıca, verilerin kolay ve otomatik olarak yedeklenmesi için Apollo Expert UX ve Apollo Pro UX’te yedekleme ve senkronize etme tuşları ile yazılımı bulunuyor. Diskler, Apple Time Machine gibi farklı uygulamalarla da uyumlu.

Tak-çalıştır format ise kullanıcıların USB 1.1 veya 2.0 port’u bulunan herhangi bir bilgisayardan veri transferini mümkün kılıyor. Güvenliğe önem veren kullanıcılar için, her iki diskin de Imation tarafından tasarlanan bir kontrol ekranı bulunuyor.

Apollo Expert UX 2.5, bu yıl Las Vegas’ta gerçekleşen CES fuarı bünyesinde düzenlenen Sekizinci Veri Depolama Vizyon Konferansı’nda estetik, kullanım kolaylığı ve endüstriyel tasarım alanlarının en iyisi seçilerek “Depolamada Tasarım ödülünü aldı.

Imation Apollo Expert UX ve Apollo Pro UX’in tavsiye edilen fiyatları, kapasitelerine bağlı olarak, sırasıyla 99-139 ve 120-195 Euro arasında değişiyor.

Imation’ın Apollo ürün ailesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.imation.com/apollo adresinden ulaşılabilir.

Başa dön tuşu