Kahve Aşıklarının Evinde Bulunması Gereken 6 Ürün

Kahvesini keyifle yudumlamak isteyen kahve tutkunları için seçtiğimiz birbirinden güzel ürünler bu listemizde!

Kahve büyük bir tutku. Lezzeti, kokusu, vücuda zihne etkileri o kadar yoğun ve pozitif ki Pek çoğumuz için vazgeçilmez bir içecek o. Çekirdekleri, yetiştiği bölge, işlenme ve pişirme biçimlerine göre çok sayıda farklı türe ayrılan kahve, her günümüzün bir parçası. Kimileri onsuz güne başlayamıyor, onun enerjisi olmadan harekete geçmiyor. Hemen hemen hepimizin evinde bulunan bir tür kahve bulunuyor. Türk Kahvesi ya da espresso, filtre ya da demlik kahve, hangisi olursa olsun evinizde kahve yapmak için bazı ekipmanlara ihtiyacınız var. Kahve aşıklarının evinde bulunması gereken her şey burada.

1. Türk kahvesi severler için


Türk kahvesi ateşte pişirme yöntemi, tadı damağınızda kalan kararında miktarı ve köpüğü ile her sohbetin, günün her saatinin en büyük keyiflerinden biri. İyi türk kahvesi pişirmek isterseniz öncelikli ihtiyacınız iyi bir cezve, biraz da sabır ve dikkat. Kahve sayısına göre farklı boyutlarda bulunan cezvelerden evinizde mutlaka bulundurun.

2. Türk kahvesine pratik çözüm


Yeni nesil elektrikli Türk kahvesi makineleri cezveler kadar başarılı. Sadece birkaç dakika içinde bol köpüklü kahvenizin keyfini sürebilirsiniz. Aynı anda birden çok fincan kahve pişirerek misafirlerinize servis sırasında işinizi de kolaylaştırır bu makineler.

3. Espresso; güçlü ve tutkulu


Espresso, kahve severler arasında oldukça sağlam bir yere sahip. Sert ve yoğun aroması ile herkesin kolay kolay tercihi olmasa da sevenleri tarafından asla bırakılmayan bir kahve türü. İyi bir espresso için evinizde ev tipi bir espresso makinesi hayatınıza güzellik katacaktır. Aynı makine ile sütlü ve köpüklü kahve çeşitleri de hazırlayabilirsiniz.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Alışveriş Rehberi: Profesyonel Kahve Makineleri

Evinizin her daim mis gibi kahve kokması ve aynı kafelerde aldığınız lezzetleri evinizde almanız için sahip olmanız gereken profesyonel kahve makinesi hakkında tüm detaylar bu yazımızda!
[/notification]

4. Öğütücü gerekli


Evde içtiğiniz espresso ve filtre kahveyi taze tüketmek istiyorsanız, kahve öğütücü kullanın ve kahvenin nefis kokusunu içinize çekerek öğütüp hazırlayın. Kahvenin kendisi kadar hazırlık aşaması da keyifli.

5. Filtre kahve makinesi


Uzun süre kahvenin tadını çıkarmak, birden fazla bardak kahve içmek ya da kalabalıklara kahve yapabilmek adına en ideali filtre kahve makinesi. Filtre kahve, espresso ve türk kahvesine oranla içimi daha kolay ve lezzetli bir kahve. Kahve aşıklarının en çok tükettiği kahvelerin başında geliyor.

6. French press


Hızlı ve az miktarda filtre kahve pişirmek ve tüketmek isterseniz, mutlaka bir French press bulundurun evde. Filtre kahve güne başlamak için en güzel seçimlerden biri. Ayrıca French press, bitki çayı demlemek için de kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı