Kaspersky Password Manager şifrelerinizi koruyacak

Moskova merkezli yazılım devi Kaspersky Lab,  Kaspersky Password Manager çözümünü duyurdu. Yeni çözüm sayesinde kullanıcı, standart doğrulama yöntemi korunmuş veri tabanına erişmek için bir ana parola giriyor. mesini gerektiriyor. Bu kullanıcıyı, ender kullandığı dahil, bütün program ve çevrimiçi hizmetlerin parolalarını hatırlama veya not etmekten kurtarıyor.

Güvenlik içerik yönetim çözümleri geliştiren öncü firmalardan Kaspersky Lab, geliştirdiği Kaspersky Password Manager çözümüyle oluşturulan bir parolayı hatırlamak için bir yere not alınması tarihe karışıyor.  Kullanıcılar, e-posta, anlık ileti hizmeti, çevrimiçi bankacılık, alışveriş hesabı veya sosyal ağ sitelerine erişmek için bir parola oluşturup durdu. Hatta bazıları, yarattıkları parolayı kolay hatırlamak için bir gizli sorup oluşturdu. Web tarayıcılarının çoğu, bilgileri depolayan birçok programı genelde korunmayan bir formatta sakladığından, zararlı saldırılara karşı bu verileri savunmasız bıraktı.

Kaspersky Lab uzmanları, geliştirdikleri Kaspersky Password Manager ile bu sorunu kökten çözdü. Kaspersky’nin çözümü web siteleri ile Windows uygulamalarına erişimde kullanılan parolaların güvenliğini garanti altına alıyor. Kaspersky Password Manager bunu, kullanıcı adlarını ve diğer gizli bilgileri ana bir parola ile girilen özel bir veri tabanında depolayarak yapıyor. Kaspersky Password Manager, uzun çevrimiçi formlardaki metin alanlarını, parola-korumalı web site ve programlardaki kimlik doğrulama diyalog pencerelerini otomatik olarak tanıyıp dolduruyor. Ürün kullanıcıların kendilerini tek bir tık ile web sitesine veya programa tanıtmasına yardımcı oluyor. Tüm bu işlev ve yetenekler, Kaspersky Lab’in yeni üründe, Kaspersky Anti-Virus/Kaspersky Internet Security 2010 tarafından sağlanan korumanın üst seviyeye çıkmasıya yol açıyor.

Kaspersky Password Manager’daki standart doğrulama yöntemi korunmuş veri tabanına erişim sağlamak için kullanıcının ana bir parola girmesini gerektiriyor. Bu kullanıcıyı, ender kullandığı dahil, bütün program ve çevrimiçi hizmetlerin parolalarını hatırlama veya not etmekten kurtarıyor. Kullanıcının hatırlaması gereken tek şey ana parolasıdır. Ana parolaya bağlı olarak gizli bir anahtar oluşturuluyor. Veri tabanı ve ana parola Windows işletim sistemlerine entegre edilen şifre sağlayıcılarında barındırılan güçlü algoritmalar kullanılarak şifreleniyor. Parola veri tabanına girmenin tek yolu da ana parolayı girmek.

Kaspersky Password Manager’daki bir gösterge net olarak seçilen parolanın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Kullanıcı bu göstergeyi uygun ve güçlü bir veritabanı parolası seçmek için kullanabiliyor. Sanal klavye ile girilen ana parola ise tuş kaydedicilerine karşı etkin koruma sağlıyor.

Diğer doğrulama yöntemleri normal bir cep telefonu gibi bir Bluetooth veya USB aygıtını kullanıcının kimliğini doğrulamak için özel bir anahtarla sağlanıyor. Bu güvenilir bir koruma sağlayıp, kullanıcı ana parolayı elle girmekten kurtarıyor. Kaspersky Password Manager sorunsuz bir şekilde diğer uygulamalar ile entegre olarak kullanıcının programa erişimini kolaylaştırıyor. Ürüne, Görev Çubuğu aracılığıyla veya Windows GUI’deki bir düğmeye basılarak erişilebilir. Web tarayıcılarında güvenli olmayan bir şekilde depolanan parolalar otomatik olarak çözümün güvenli depolama alanına aktarılabiliyor.

Kaspersky Password Manager 99 karakter uzunluğuna kadar güçlü parolalar yaratma kapasitesine sahip. Bu özellik kullanıcının uzun, karmaşık ve eşsiz parolalar yaratmasına yardımcı oluyor.  Kaspersky Lab’in yeni çözümü önceden kuruluma gereksinim duymadan her tür PC’de taşınabilir USB ortamından çalıştırılabilir. Ürün aynı zamanda şifre avcılığına karşı koruma sağlayıp, kullanıcıları şüpheli web sitelerindeki çevrimiçi formları doldurmanın güvenli olmayabileceği konusunda uyarıyor.

Kaspersky Password Manager, tüm Kaspersky Anti-Virüs/Kaspersky Internet Security 2010 kullanıcılarının güvenlik düzeylerini artırıyor. Kaspersky Password Manager ile kullanıcı web tarayıcıları ve anlık ileti servisleri gibi uygulamalarla etkileşimde yeni bir standardın keyfini çıkarıyor. Şirketin ürünlerini ilk defa satın alacak müşteriler cömert indirimlerden faydalanabiliyor. Kaspersky Password Manager ile Kaspersky Internet Security 2010’u aynı anda satın alacak müşteriler için %40’lara yakın indirimler yapılacağı belirtiliyor.

Kaspersky Lab Türkiye Müdürü Murat Göçe, “Kimlik hırsızlığının gittikçe arttığından hareketle, kullanıcılara giriş ve parolada daha yüksek seviyede bir güvenlik sağlamak istedik. Birçok kullanıcının, pek güvenli olmayan bir şekilde çok sayıdaki kaynak için birkaç parola kullandığının farkındayız. Bu durumu iyileştirmeye yardımcı olmak için onlara, güvenilir bir şekilde dijital kimliklerini koruyacak güçlü, kullanıcı dostu bir araç sunuyoruz” diyor.

Kaspersky Password Manager, Kaspersky Lab’in web sitesinden indirilebilir:

www.kaspersky.com.tr/kaspersky_password_manager.html

Bir Yorum

  1. Böyle bir yazılıma gerçekten para ödemek ne kadar mantıklı acaba?

Başa dön tuşu