Kendinizi Windows Live ile ifade edin

ImageFotoğraflarınızı birleştirin, blog yazısı yazın, parti düzenleyin veya farklı e-posta hesaplarınızı tek bir yerde toplayın. Bunlar, lansmanı 7 Kasım 2007 tarihinde yapılan Windows Live hizmetlerinin sunduğu avantajların sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor. İlgili yazılımlar www.windowslive.com adresinden temin edilebiliyor.

Günümüzde iletişim özgürlüğüne, çevrimiçinde etkileşim yoluyla paylaşmaya ve birbirinin hayatını zenginleştirmeye yönelik iştah küresel düzeyde artarken, Microsoft da PC veya cep telefonu üzerinden kolay, ücretsiz ve en zahmetsiz şekilde iletişim kurmayı sağlayan bir dizi yeni ürünü hizmete sunduğunu açıkladı.

US Harris Interactive adlı araştırma şirketi tarafından Microsoft için gerçekleştirilen bir araştırma, insanların İnternet'i hiç olmadığı kadar benimsediğini, ancak çok sayıdaki e-posta hesabını, fotoğraf sitelerini, bloglama araçlarını ve üyesi oldukları sosyal ağ hizmetlerini idare etmek ve güncellemekte zorlandıklarını ortaya koyuyor. Kişilere iletişim kurma imkanı sağlayan Windows Live uygulamaları diğer yandan da kullanıcıların halihazırda etkileşim içinde oldukları diğer İnternet hizmetleri ile entegre olup bunlarla birleşiyor.

MSN Gelişen Pazarlar Ülke Müdürü Ebru Çapa şunları söylüyor: "İnsanlar kendilerini ifade edebilmek, yeni topluluklar oluşturmak, bilgi paylaşmak ve temaslarını sürdürmek için İnternet'i kullanmak istiyor. Ancak, çoğumuz bunu yapabilmek için birbiriyle bağlantılı olmayan çok sayıda hizmeti kullandığımızdan zorluklarla karşılaşıyoruz. Microsoft, kullanıcıların diğerleri ile bağlantılarını korumasını kolaylaştırmak için çalıştı. Yeni Windows Live hizmetleri bireylerin sadece iletişim kurmasını sağlamakla kalmayıp diğer hizmetlerle de kolaylıkla entegre olabildiğinden insanların sevdikleri ile irtibatı korumak için ihtiyaç duyduğu her şey asla birkaç tıklamadan daha uzakta olmuyor."

YENİ WINDOWS LIVE HİZMETLERİ

Fotoğraf ve görüntüleri bulmanız, rötuşlamanız, düzenlemeniz ve paylaşmanız için hazırlanan kapsamlı bir çözüm olan Windows Live Photo Gallery ile hayat verdiğiniz fotoğraflarınızı aileniz ve dostlarınız ile paylaşın.

Photo Gallery sadece fotoğraflarınızı saklamakla kalmıyor, eğlenmenizi de sağlıyor. Sunduğu editing araçları herkesin içinde yatan büyük fotoğraçıyı ortaya çıkartıyor. Kullanıcılar fotoğrafları birbirine iliştirebiliyor, kesebiliyor, fotoğraftaki arkaplanı değiştirebiliyor, renkleri açabiliyor ve koyultabiliyor, kırmızı gözleri düzeltebiliyor, etiketleyebiliyor, gruplandırabiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyorlar.

Windows Live Spaces'in FlickR adlı yayınlama aracı ise fotoğraflarınızı İnternet'e koymayı hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Eğer hala elinizde bir fotoğraf tutmak istiyorsanız da, kendi albümünüzü veya arkadaşlarınızın Windows Live Spaces'e koyduğu albümleri fotoğraf basım hizmeti sağlayan sitelerdeki hesaplarınız üzerinden basabiliyor veya kendi Photo Gallery'inizden doğrudan basım ortakları ile irtibata geçebiliyorsunuz.

TÜM e-postalarınız tek bir pencerede!

İster Windows Live Hotmail'i isterse başka eposta hizmetlerini kullanın, Windows Live Mail  tüm eposta hesaplarınıza tek seferde bağlanmayı hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Masaüstü posta istemcisi, Hotmail hesabınıza kolaylıkla ulaşmanızı sağlarken aralarında AOL ve Gmail'in de bulunduğu diğer eposta hesaplarınızdaki gelen kutularını tek bir yerde toplamanıza, tek bir adres defteri oluşturmanıza ve cep telefonu üzerinden kolaylıkla erişime imkan veriyor.

Deneyimlerinizi Windows Live Spaces ile paylaşın

Ücretsiz, kişiselleştirilmiş sosyal ağ ve bloglama hizmeti olan Spaces daha da geliştirildi. Kullanıcılar blog yazabiliyor, fotoğraflar koyabiliyor, listeler oluşturabiliyor, aygıtlar ve RSS beslemeleri ekleyebiliyor, seyahat ettikleri yerleri gösteren haritalar oluşturabiliyor, kişisel görüntülerine bağlantılar koyabiliyor ve daha birçok şeyi yapabiliyorlar. Windows Live Spaces istediğiniz şeyi, istediğiniz kişilerle, isteğiniz zaman ve istediğiniz şekilde paylaşmanıza imkan veriyor.

Windows Live Events'de parti düzenleyin

Windows Live Events etkinliklerinizi planlamayı çok daha kolay, sıcak ve eğlenceli hale getiriyor. Ücretsiz planlama, davet ve topluluk oluşturma uygulaması Live Events Windows Live müşterilerinin insanları düzenledikleri etkinliklere rahatlıkla davet etmesine imkan sağlıyor.

Live Events hizmetlerinin en iyi özellikleri arasında, misafirlerin yorumlarını bırakabilecekleri tartışma odaları, davetlilerin etkinlik scrapbook sayfasına (etkinlik öncesinde, sırasında ya da sonrasında) fotoğraf ve görüntülerini yükleyebilmesi, misafirlere yol tarifleri sunan haritalar koyulabilmesi olanakları da bulunuyor. Davet etmek istediğiniz insanları seçmek ise çok kolay; tek yapmanız gereken, Windows Live listenizde yer alan grup veya bireylerin ya da elinizdeki eposta adreslerinin üzerine tıklamanız. Uygulama, cevapları da takip ederek partinize kimlerin gelip kimlerin gelmediğini yönetmeyi kolaylaştırıyor.

Eposta üzerinden fotoğraflarınızı paylaşın

Herkes fotoğraflarını İnternet'e koymak istemeyebilir. Microsoft da, Spaces sayfası olmayanlar için fotoğraf göndermeyi yaratıcı bir şekilde daha da basitleştirdi. Fotoğraflarınızı yüksek, orta veya düşük çözünürlükte gönderebilir ve istediğiniz şekle sokarak eğlenebilirsiniz -fotoğrafınızı oval hale getirebilir, uçlarını boyayabilir, birinin üzerine ışık tutarken bir diğerini çerçeveleyebilir, döndürebilir, siyah-beyaz yapabilir, ya da yapmayabilirsiniz- seçim size kalmış.

 

Windows Live Writer ile kendinizi ifade edin

Windows Live Writer çevrimdışında blog yazıları yazıp bunlara şekil verme ve hazır olduğunuzda, bunları Windows Live Space'inize ya da diğer blog servislerine koyma imkanını sunuyor.

Bugünden itibaren, her bir hizmet için farklı yüklemeler yapmak yerine, tüm Windows Live yazılımları yelpazesini tek bir seferde, tek bir yerden bilgisayarınıza yükleyebileceksiniz. Elbette, yazılımların tümünü istemezseniz, her bir uygulamayı teker teker alma imkanına da sahipsiniz.

Ne görürsen onu alırsın' (WYSIWYG) editörü de fotoğraflar, haritalar, etiketler ve daha birçok şeyi eklemeyi kolaylaştırıyor.

www.windowslive.com

Başa dön tuşu