Kodak V1253, televizyona meydan okuyor

ImageKodak'ın yeni zoom'lu dijital fotoğraf makinesi EasyShare V1253, dijital fotoğrafseverlere HD (High Definition) kalitesinde fotoğraf ve video çekme olanağı sunuyor. Kullanıcılar, 16:9 formatında HD fotoğraflar çekebiliyor; fotoğraflarını, isteğe bağlı olarak sunulan EasyShare HDTV Dock cihazını kullanarak HDTV ya da başka HD cihazlarında yüksek çözünürlükle görüntüleyebiliyorlar. Aynı şekilde, çektikleri video karelerini tek tek kaydedip aile üyeleri ve arkadaşları ile paylaşabiliyor; video işaretleme özelliğiyle, videodaki özel noktaları işaretleyebiliyorlar.

 

12 megapiksel çözünürlüğe sahip V1253, 76×102 cm boyutlarına kadar kaliteli baskılar alma imkanı veriyor. 3X optik zoom objektife sahip ürün, Schneider-Kreuznach Variogon optik zoom objektif ile fotoğraf kalitesinde bir azalma olmadan hedefe yaklaşmayı, 5X dijital zoom ile de fotoğrafları büyütmeyi olanaklı kılıyor.

Kodak V1253'ün yüz algılama teknolojisi, arkadaş ya da aile bireylerinin fotoğraflarının çekilebilmesi için yüzü belirliyor ve fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak yapıyor. Öte yandan, dijital görüntü sabitleme özelliği, fotoğraf makinesinin titremesi ve hedefin hareket etmesinden kaynaklanan bulanıklıkları engelliyor. V1253, Kodak Perfect Touch teknolojisiyle, fotoğrafların çekildiği andaki gibi canlı olmasını sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde, daha iyi ve parlak fotoğraflar çekebilmek, gülümsemeleri daha fazla belirginleştirmek için koyu gölgeleri silmek mümkün oluyor.

V1253, 3200'e kadar yüksek ISO moduyla, düşük ışık koşullarında ve hızlı hareketlerin olduğu durumlarda ayrıntıları yakalıyor. Fotoğraf makinesi üzerindeki panorama birleştirme moduyla, üç adede kadar farklı fotoğraf, tek bir büyük fotoğraf olarak birleştirilebiliyor. V1253, portre, çocuklar, kar, plaj, arkadan aydınlatma gibi çeşitli sahne modlarına; kırpma, bulanık fotoğraf uyarısı, dijital kırmızı göz azaltma, yardım ve silmeyi geri alma gibi özelliklere sahip bulunuyor. 32 MB dahili hafızası olan ürün, "internal memory plus" özelliği sayesinde hafıza kartı dolsa da dahili hafızaya hemen geçiş yapma imkanı veriyor. V1253, SDHC (yüksek kapasite) / SD uyumlu bir teknoloji içeriyor.

V1253 kullanıcıları, Kodak Renk Bilimi çipi sayesinde doğal ayrıntıları, gerçek canlı renk tonlarını ve renkleri yakalayabiliyorlar. Geniş 7,8 cm (3,1 inç) yüksek çözünürlüklü iç/dış mekan renkli ekranda fotoğraflarını inceleyebiliyor; fotoğrafları, doğrudan güneş ışığında bile net ve canlı bir biçimde görüntüleyebiliyorlar.

V1253, Kodak EasyShare sisteminin bir parçası olduğundan, fotoğraflar Share (Paylaş) tuşu kullanılarak kolayca paylaşılabiliyor. Ürün, EasyShare yazılımıyla birlikte geliyor. Bu yazılım, pek çok olanağın yanı sıra İngilizce, Fransızca ve Almanca fotoğraflı kart şablonları sunuyor; fotoğrafları 10×15 cm boyutlarında duyurulara, davetiyelere, tebrik kartlarına, vb. dönüştürüyor. V1253, Photo Frame Dock 2, fotoğraf makinesi Dock 3 Serisi, G610 Printer Dock, G600 Printer Dock ve Photo Printer 500 ile uyumlu çalışıyor.

Ürünün KDV dahil satış fiyatı 549 YTL.

Başa dön tuşu