Minimalizm Out, Maksimalizm In

Son yılların minimalizmini bir kenara bırakıyoruz. Bu kış maksimalizm geri dönüyor!

Yıllarca minimalizmin etkisinde oldukça farklı varyasyonlarda sadeliğin tadını çıkardık. Ne olursa olsun, hangi stil rüzgarları eserse essin, pek çok dekoratif öğenin temelinde hep o vardı. Şimdi de işle çok değişmedi aslında ama 2018 kışı maksimalist dekorasyon rüzgarını arkasında almış büyük bir gürültüyle geliyor bu ara. Minimalizm bir süre daha dinlenmeye çekilip sahneyi zır kardeşine bırakıyor. Evler, mekanlar dolup taşmaya, enerji yüklenmeye hazır olsun!

Çok azdan iyidir

Fotoğraf: Housebeautiful.com

Eşyalardan, fazla sayıda eşyalardan korkmuyoruz. Az çoktur söylemi artık eskilerde kaldı. Bu kış aksesuarları, mobilya sayısını yükselttik. Tek bir kanepe ile işi kapatmıyoruz. Yanına iki farklı berjer de yerleştiriyoruz. Farklı türde aydınlatmaları bir arada kullanmaktan korkmuyoruz.

Büyük, daha da büyük

Fotoğraf: Curbed.com

Büyük avizeler, geniş kanepeler, büyük orta sehpa ve puflar… Hemen her parça kendi içinde taksi sınırlarda. Tabii bu noktada haklı olarak bir soru işareti uyanıyor akıllarda; bütün bunlar için hacmin de büyük olması gerekmez mi? Çok doğru. Fakat alanı nasıl değerlendirdiğiniz de önemli. Tüm bunları aynı anda bir arada kullanma zorunluluğunuz yok. Belki büyük ve görkemli bir avize ve bir sehpayı öne çıkarırsınız. Ya da geniş bir kanepe ile duvarda büyük tablolar kullanırsınız. Zevkinize kalmış.

Zemin-duvar ilişkisi

Fotoğraf: Freshhome.com

Renkli ve desenli halılar, özellikle büyük boyutlarda halılar, geniş kanepeler, bazen deri kanepeler ile ve çoğunlukla renkli duvarlarla buluşuyor maksimalist stilde.

İddialı duvar kağıtları

Fotoğraf: Decordesignshow.com.au

Duvar kağıtlarında iddialı olma zamanı. Maksimalist stil bize duvar kağıtlarında oldukça yaratıcı davranma fırsatı veriyor. Çizgililer, flora desenliler, antik manzaralar bu sezon duvarlarımızı gururla kaplayacak.

Antikanın geri dönüşü

Fotoğraf: Elledecor.com

Antika mobilyalar ve antika aksesuarları tercih edin. Bunu evin tüm parçalarına uyarlamayın ama sevdiğiniz dönem eşyalarını evde kullanmaktan çekinmeyin. Şimdi tam zamanı.

Ahşabın sıcaklığı ile birlikte

Fotoğraf: Laurelandwolf.com

Ahşabın sıcak tonlarını mutlaka kullanın. Bolca renk kullanacağınızı da düşünürsek, onun sıcaklığı her anlamda avantaj olacaktır.

Sanat ve doğa

Fotoğraf: Laurelandwolf.com

Heykeller, sanat eserleri, yine büyük boyutlarda yer buluyorlar kendilerine bu sezon. Bunlarla birlikte büyük saksıda dev bitkiler de kullanmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı