Mutfakta Hızınıza Hız Katan 5 Süper Alet

Devir, artık her yerde hızlı ve pratik olma devri! Özellikle çalışanların mutfakta geçirdiği zaman her geçen gün biraz daha kısıtlanıyor ve yemek pişen mutfakların sayısı maalesef günden güne azalıyor. Bu sorunu, dışarıdan yemek sipariş ederek değil; mutfak işlerinde size tahmin ettiğinizden daha fazla zaman kazandıracak bu pratik mutfak gereçlerini kullanarak çözmek mümkün!

1. Fonksiyonel Doğrayıcılar (+20 Dakika)

Her yemekte kullanılacak malzemeler ve bu malzemelerin doğranma şekli farklılık gösterir. Örneğin, evde çökertme kebabı yapmak isterseniz, kebabın altında kalacak kızarmış patatesleri incecik doğramanız gerekir. Ya da Çin usulü bir tavuk pişirmek için, tüm sebzelerinizi jülyen doğramanız şarttır. Tüm bu ince işçilikle saatler harcamak yerine fonksiyonel doğrayıcı edinerek, en sert malzemeleri bile eşit ve istediğiniz şekilde doğrayabilirsiniz.

2. Saklama Kapları (+10 Dakika)

Her gün yemek yapmak ve tabii her gün için taze malzemeler kullanmak gibisi yoktur. Ancak zamanınız darsa, 1-2 gün önceden doğradığınız havuç, biber, soğan vb. malzemeleri koku yapmayan saklama kaplarına koyup bu malzemeleri kullanarak, yemek yapma sürenizi biraz daha kısaltabilirsiniz.

3. Düdüklü Tencereler (+50-60 Dakika)

Mutfakların ağır topu ve tabii ki kadınların olmazsa olmazı düdüklü tenceredir! Güvenli ve işlevsel bir düdüklü tencere edinerek, nohut gibi bakliyatları bir gece önceden ıslatma zahmetinden kurtulabilir; yumuşacık etleri yarım saat içinde hazırlayabilirsiniz.

 

4. Seramik ve Granit Yüzeyli Tavalar (+10 Dakika)

Seramik ve granit yüzeyli tavalar, sadece sağlıklı birer mutfak gereci olmanın ötesinde; ısıyı eşit dağıtan yapısı sayesinde inanılmaz lezzetli ızgara ve krepler hazırlayabileceğiniz bir üründür. Pişirdiğiniz et ya da hamuru dağıtmadan, yapıştırmadan ve en önemlisi tam olarak pişiren bu tavalar; kolay temizlenme özellikleriyle en pratik mutfak gereçleri arasında yer alıyor.

 

5. Dolap İçi Düzenleyiciler (+10 Dakika)

Sadece yemek hazırlarken değil, mutfak eşyalarını ararken ya da yerleştirirken harcadığınız zaman da kıymetlidir. Bu gibi zaman kayıplarını engellemek ve adeta profesyonel bir şef gibi mutfağınıza hakim olmak isterseniz, dolap içi düzenleyicilerden yardım alın. Kepçe, kaşık ve karıştırıcı gibi birbirine girmesi muhtemel gereçleri başarıyla ayıran bu ürünler; baharat vb. malzemelerinizi de tasnif etmenizi sağlar.

 

[wonderplugin_carousel id=”523″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı