Nereden Başlayacağını Bilemeyen Ressam Adaylarına 6 Yılbaşı Hediyesi

Geleceğin ressamlarını biraz yüreklendirmeye ne dersiniz? Birbirinden farklı amaçlarla kullanılan boya ve resim malzemeleri, resme ilgisi olan herkesi harekete geçirecek!

Resim yapmaya ilgisi olup bu konuda gerçek bir adım atmamış yakınlarınızın biraz motivasyona ihtiyacı olabilir. Peki, onları biraz motive edip cesaretlendirmeye ne dersiniz? Hemen her türde boya ve resim malzemesi içinden dilediğinizi seçebilir, eğitim kitapları sayesinde emin adımlarla ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

1. Adım adım öğrenme

Adım adım öğrenme
Öğrenmenin en keyifli ve kolay yolunu sunan kitaplar, belki bir resim kursundan önceki ilk aşama olabilir. Farklı çizim tekniklerine değinip bol bol pratik içeren bu kitaplarla hayatınızdaki resimsevere ilk kez gerçek bir adım atma fırsatı sunabilirsiniz. Ayrıca resimlerini izleyerek büyüdüğümüz Bob Ross’un DVD’leri de hem bilgilendirici hem de eğlenceli bir hediye olabilir.

2. Karakaleme giriş

Karakaleme giriş
Resim yapmanın ilk kısmı olan karakalem tekniği, cisimlerin, ışığın ve gölgenin öğrenilmesi konusunda en temel bilgileri deneyimlemeyi sağlıyor. Dolayısıyla her şeyden önce kalem kullanma becerisine sahip olmak lazım. Ona armağan edeceğiniz bir karakalem seti oldukça motive edici bir hediye seçeneği olabilir. Teknik destek almak isterseniz Yeni Başlayanlar İçin Karakalem Resim yazımıza göz atmanızı da öneririz.

3. Renklerle tanışma

Renklerle tanışma
Karakalem aşamasında önemli bir yol kat ettikten sonra sıra renkleri deneyimlemede. Unutulmaması gereken ise resim konusunda daha iyi ürünler ortaya koymanın, bol pratikle mümkün olduğu. Bu nedenle resme tutkusu olan yakınınızın bolca boyaya, kaleme ihtiyacı olacak. Ayrıca stilini bulana kadar farklı resim tekniklerini denemesinde de fayda var. Suluboya, yağlı boya, pastel ve kuru boyalar onu çok mutlu edecek bir hediye seçeneği olacak.

4. Evde resim atölyesi

Evde resim atölyesi
Yaptığı bolca pratik sonrasında kendi stilini bulan resimsever yakınınız için işleri bir adım öteye taşımanın vakti gelmiş olabilir. Böyle bir durumda evinde bir resim atölyesi oluşturmasına destek olabilirsiniz. Şövale ve tuval bu anlamda ona verebileceğiniz en güzel hediye seçenekleri arasında.

. Yağlıboya aksesuarları

Yağlıboya aksesuarları
Yağlı boya resme ilgisi olan bir yakınınızı motive etmek için hediyelerinizde kendisini bu teknikle geliştirebileceği aksesuarları tercih edebilirsiniz. Vücut çizimlerinde kolaylık sağlayacak ahşap bir model, bol miktarda resim kağıdı ve yağlıboya paleti fazlasıyla işe yarayacak hediyelerden.

6. Diğer yardımcılar

Diğer yardımcılar
Resim konusunda kendini geliştirmeye açık olan yakınlarınızın bu konuda pek çok aksesuara ihtiyacı olacak. Yapılan resimleri taşımak ve güvenle korumak için proje çantası, resim yaparken dilediği gibi üstünü kirletmesi için bir önlük ve resim desteği sağlayan duralit olmazsa olmazlar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı