Nicole Kidman, Nintendo'nun "beyni" oldu

ImageGüzelliği ve zekasıyla beğeni toplayan Oscar'lı yıldız, Nintendo'un beyin egzersizi oyunu More Brain Training için kamera karşısına geçti.

Nintendo, Brain Training serisinin yeni kampanyasının yüzü olarak The Hours ve Moulin Rouge'un da aralarında bulunduğu pek çok filmin başrol oyuncusu Oscar ödüllü aktris Nicole Kidman'ı seçti. Kidman'ın dünya çapındaki dikkat çekiciliği ile her yaştan ve her çevreden insana hitap edebilmesi, bu seçimde büyük rol oynadı. Ayrıca Kidman'ın kendine has tavrı, yetenekleri, zekâsı ve ünü de Nintendo'nun seçiminde etkili oldu.

"More Brain Training from Dr Kawashima" programının yıl boyunca bir parçası olacak Nicole Kidman programı şöyle yorumluyor: "Brain Training'in içeriğini, takip edenlerine ilerlemeler kaydettiren bir ürün olması dolayısıyla çok beğendim. En önemlisi, ben büyük bir hızla hafızamı genç tutacak, zekâm için çok yararlı bir yol buldum"

Kidman böylelikle Nintendo Brain Training kullanan 10 milyondan fazla insanın arasına katıldı. Film dünyası ile aile merkezli ev yaşantısını harmanlamayan kişiliği ve yetenekleriyle Nicole Kidman, yaşları ve daha önceki oyun deneyimleri ne olursa olsun kullanıcılarının yaşamlarını zenginleştiren eğlence ve deneyimler yaratmakla gurur duyan Nintendo DS ile güçlü bir uyum yakaladı.

Neden Nicole Kidman seçildi?

Nintendo bu kampanyanın kişiliği açısından ödüllü bir aktrisle çalışmayı, uzun vadeli öncülük felsefesini yansıtması açısından uygun gördü. Nintendo, yazılım üzerinden oynanan bir oyunla kullanıcıları sadece eğlendirmeyi değil, bunun yanında hayatlarını zenginleştirmeyi, kullanıcıların zekâ becerilerini geliştirmeyi de amaçlıyor. Bu oyun, 9 yaşından 99 yaşına kadar herkes için kolaylıkla kullanılması için geliştirilmiş bir yazılım.

"Dr Kawashima'dan daha fazla beyin egzersizi Beyniniz kaç yaşında?", Nintendo DS'nin Touch! Generations başlıklar dizisinin sonuncusu. Generations, daha önce oyunu hiç oynamamış olsalar bile herkesin zevk alması için tasarlanmış benzersiz bir yazılım sahası. Yazılım, video oyunları dünyasına yeni bir soluk getiriyor ve dünya çapında oyunların daha önceden 16-24 yaş aralığındaki erkek çocuklar tarafından oynandığını düşünen milyonlarca insanın algılarını değiştiriyor.

Nintendo İngiltere Pazarlama Direktörü Dawn Paine, "More Brain Training, getirdiği değişikliklerle dünyada büyükbabalardan, Oscar sahibi oyunculara kadar 10 milyon kişiyi eğlendirecek. Biz inanıyoruz ki Nicole Kidman liderliğindeki bu kampanya ve onun DS zekâ yaşı sürpriz olacak ve tüm Avrupa'da kitleleri heyecanlandıracak" dedi.

"Dr Kawashima: More Brain Training How Old Is Your Brain?" oyununun Türkiye'de çıkış tarihi 29 Haziran 2007, fiyatı ise 79 YTL.

Başa dön tuşu