Nintendo'dan yepyeni oyun ve aksesuarlar

ImageNintendo, yeni oyun ve oyun keyfini müthiş bir eğlenceye dönüştürecek olan aksesuarlarıyla, yine 7'den 70'e herkesin elinden düşmeyecek. Nintendo tutkunları Wii için geliştirilmiş ‘Wii Fit'le aerobik yaparken, oyun dünyası ile yeni tanışanlar ise ‘Vision Training' ile bilgisayar ve teknoloji kullanmaktan yıpranan gözlerini güçlendirecek.

Nintendo Wii ve DS, oyun tutkunlarını yepyeni ürünleriyle tanıştırdı. E3 Media & Business Summit toplantısında yeni ürünlerinin tanıtımını yapan Nintendo, yeni oyun ve aksesuarlarıyla oyuncu kitlesini genişletmeye devam ediyor. DS Lite ve Wii ile oyun ve oyuncu anlayışını değiştiren Nintendo'nun Amerika Başkanı Reggie Fils-Aime de gelişme ile ilgili olarak, "Wii Sports ve BrainTraining gibi oyunlar, insanı anında eğlenceyle tanıştırıyor. Bu temel üzerine yeni oyun ve aksesuarlar ekleyerek eğlence tabanımızı herkes için daha çekici hale getirdik, herkesi oyun dünyasının bir ferdi yaptık" dedi.

Oturma odaları spor salonuna döndü! : Wii Fit

Wii SportsTM ve Wii RemoteTM ile evlere golf vuruşları ve tenis servislerini getiren Nintendo, şimdi de Wii FitTM ve Wii Balance Board (Denge Tahtası) ile oturma odalarını fitness salonuna dönüştürüyor. Tüm aile fitness için biraraya gelirken, Wii Menü'den sonuç ve gelişimlerini de birbirleriyle paylaşabilecekler.

Her aile ferdinin vucüdundaki yağ ve kas oranını ölçerek kişiye özgü egzersiz programları oluşturan WiiFit, oyun kumandasında da devrim yaratıyor. Kullanıcılar, Wii Fitness'i de içeren Wii Balance Board üzerinde durduklarında, daha önce hiç yaşamadıkları şekilde vücutlarının her bir noktası vucudün denge merkezinin yer değiştirmesine uygun olarak oyuna bağlanıyor.

Wii Fitness paketinde kalp ritmini düzenleyen 10 dakikalık Aerobik Egzersizleri, Kas Terbiyesi, Yoga Duruşları ve Denge Oyunları başlıkları altında 40 çeşitten fazla antrenman bulunuyor. Wii Fitness'te ayrıca Wii Balance Board kullanılarak Vücut Kitle İndeksi ve Wii Fitness Age ( Wii Fitness Yaşı) gibi günlük testler de yapılabiliyor.

Wii Fit 2008 yılının ilk yarısında satışa çıkacak.

Gözünüzden hiçbir şey kaçmaz: Vision Training

Vision Training, dünyada fırtınalar estiren Dr. Kawashima'nın More Brain Training'inden (Daha Fazla Beyin Egzersizi) sonra, kullanıcıların ‘Odaklanma Gücü'nü artıran yeni bir kişisel gelişim yazılımı.

‘Gözlerinle Gerçek Dünyaya Bak' testleri ile hızlan ve her gün oyna: Günlük egzersizlerini tamamlayan kullanıcılar, el-göz koordinasyonu, çevresel görüş, dinamik görüş keskinliği, anlık görüş ve göz hareketleri karşılaşmalarına geçiyor ve sonuçları anlaşılması çok kolay grafik ve takvime işliyorlar.

Eğlence ve spor oyunlarındaki el ve göz koordinasyonunu sağlama, tepki zamanı ve çevresel görü yeteneklerini test ederek, ‘Odaklanma Güç'lerini keskinleştirmeleri için geliştirilen Vision Training'in piyasaya çıkış tarihi 15 Kasım.

Diğer Nintendo Wii ve DS yeni oyun ve aksesuarları

Mario Kart® Wii (son isim değil): Nintendo'nun klasik yarış oyunlarından biri olan oyun, direksiyonlu paketiyle hem kıdemli, hem de yeni oyuncuların rahatlıkla kullanabileceği şekilde Wii WheelTM (son isim değil) olarak 2008 yılı başlarında lanse edilecek.

Super Mario GalaxyTM: Kasım ayının 12'sinde satışa çıkacak olan oyun, Nintendo'nun efsanevi oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto'nun büyük başarısının ürünü.

Wii ZapperTM (son isim değil): Bu ünite hem bir Wii Remote, hem de bir NunchuckTM ve uygulamayı anlatan bir Nintendo yazılımı ile aynı pakette. Üçüncü parti geliştiricilerinin, bu dinamik yeni arabirimi kullanacak yoldaki çoklu oyunları bulunuyor.

Check Mii Out Channel (son isim değil): Bu ücretsiz Wii kanalı, insanların komik MiiTM karikatürleri yaratma olayına dayanıyor. MiiTM ile oyuncular ya kendi yarattıkları ya da Nintendo'nun önerileriyle kendilerini gösterecekler. MiiTM bu yıl içerisinde çıkacak.

Super Smash Bros.® Brawl: 3 Aralık'ta piyasaya çıkacak oyunda, yeni karakterler, yeni hareketler ve yeni oyun alanları bekleneni fazlasıyla karşılayacak.

Metroid® Prime 3: Corruption: 27 Ağustos'ta satışa çıkacak olan oyun, Wii Remote ve Nunchuk duyarlılığı ile en iyi tek kişilik oyun kontrolü sunuyor.

The Legend of Zelda®: Phantom Hourglass: Nintendo DS'in ilk Zelda oyunu dokunmatik araçla oynanıyor, grafik kabiliyetine ve sisteme yeni bir standart taşıyor. Japonya'da haziran ayı sonunda piyasaya çıkan oyun, oyun tutkunları ve sıradan oyuncuların ypğun ilgisiyle yüksek satış rakamına ulaştı. Oyuna bayanlar da büyük ilgi gösterdi. Oyunun piyasaya çıkış tarihi 1 Kasım.

Başa dön tuşu