Nintendo'nun tetikçisi: Wii Zapper

ImageDünyanın en büyük oyun konsolu üreticisi Nintendo'nun, Wii kumandası ve Nunchuk'u kullanımı rahat tek bir gövdede topladığı Wii Zapper, 7 Aralık'ta Avrupa'da satışa çıkıyor. Yenilikçi Wii Zapper, oyun tutkunlarının nişan alıp oyunun içine tamamen entegre olabilmelerini sağlıyor!

Parmağınız tetikte olsun, çünkü Wii'ye özel bir aparat olan Wii Zapper geliyor! Wii Kumandası ve Nunchuk'u kullanımı rahat tek bir  gövdede toplayan Wii Zapper, 7 Aralık'ta Avrupa çapında oyun tutkunlarıyla buluşuyor. Wii Zapper'a takılı olan Wii Kumandası ile ekrana nişan alırken, Nunchuk ile karakterin hareketlerini kontrol edebilmek mümkün. Oyun meraklıları, Wii Zapper ile zamana karşı yarışta bütün hünerlerini sergileyecek.

Wii Zapper, Link'in kendisi için özel tasarladığı Okçuluk oyunu ile birlikte satışa sunulacak. Link'in Okçuluk Oyunu, oyun meraklılarını, Link karakteri olarak Legend of Zelda: Twilight Princess'ın dünyasında geçen hızlı ve heyecanlı mücadelelere sürükleyecek. Böylece Wii Zapper kullanmaya kendinizi alıştırırken, Hedef Vurma modunda pratik yapabilir, Defender ve Ranger modlarını oynayabilir, 9 bölüme yayılmış aksiyon dolu bir tecrübeyi yaşayabilirsiniz.

Ranger modunda, Nunchuk'u kullanarak bölümler arasında ilerleyecek ve düşmanlarla karşılaştıkça onları Wii Zapper ile nişan alıp safdışı bırakacaksınız. Defender modunda, gelen saldırılara karşı 360 derecelik bir savunma için istediğiniz yöne nişan alabileceksiniz. Çoklu oyuncu modunda, Wii Zapper'ı rakibinize vererek sırayla en yüksek skoru sunulan zaman içerisinde elde etmeye çalışacaksınız. Her bölümün amacı, verilen zaman bitmeden en yüksek skora ulaşabilmek.

Wii Kumandası'nda tetiğe basarak (B tuşu) ateş edebilir, tetiğe uyguladığınız basınç miktarına göre daha güçlü atışlar yapabilirsiniz. Pozisyonunuzu ekran dışına doğru nişan alırken değiştirmeniz de mümkün. Nunchuk'daki Z tuşu ise kameranın hedefe yakınlaşıp uzaklaşması için kullanılıyor.

Resident Evil: Umbrella Chronicles gibi gelecek dönemde çıkacak oyunlar ile uyumlu olan Wii Zapper, Avrupa ve Türkiye'de oyun tutkunları tarafından heyecanla bekleniyor.

www.nintendo.com.tr

Başa dön tuşu