Öğrenci Evlerinde Hayatı Kolaylaştıracak Öneriler

Öğrenci evlerinde hayat, diğer evlerde olduğu gibi yaşanmaz. Aileden gelen ya da part time çalışılan işlerden kazanılan küçük miktarlardaki paralarla hem okumak hem de gençliği yaşamak biraz zordur. Hem yemek yenilen hem de yatılan odalar, sabah gözünüzü açtığınızda minderlere kıvrılmış uyuklayan arkadaşlar, bulaşık makinesinin lüks bir şey olduğu yıllar…

Fakat hem pratik hem de ekonomik ev dekorasyonu seçenekleriyle öğrenciler de yaşadıkları evleri sevebilir, odalarını sadece barınmak amaçlı değil, huzur doldukları bir yaşam alanı haline getirebilir, bu güzel yıllarının keyfini daha fazla çıkarabilirler. İşte öğrenci evleri için hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren öneriler:

Tasarruflu Ampul

Bir kere öğrenciyseniz, market gittiğinizde en ucuz makarnayı almak için rafları tek tek inceliyorsanız tasarruflu ampullerle evinizi aydınlatmanız sizin için en doğrusudur. “Aman ne kadar fark edecek ki?” demeyin, o parayla kantinde 1 hafta patso yerine kumru yersiniz.

Armut Koltuklar ve Dev Minderler

Koltuk takımı dediğiniz şey anne evinde olur zaten, boş verin, ne yapacaksınız? Rengarenk armut koltukları ve minderleri evin dört bir yana yerleştirerek hem konforlu hem ekonomik bir oturma alanı sağlayabilirsiniz. Üstelik renkleri ve desenleri istediğiniz gibi seçebilir, evde cümbüş ortamı yaratabilir, yaşınıza yakışan enerjiyi evinize yansıtabilirsiniz.

Katlanabilir Masa ve Sandalyeler

Öğrenci evleri her daim kalabalık olur. Arkadaşla gelir, arkadaşlar gitmeden başka arkadaşlar gelir. Bu yüzden açılıp kapanabilen katlanabilir masalar ve sandalyeler çok işinize yarayacaktır. İster ders çalışmak ister yemek yemek için bu masalarla sandalyeleri kullanabilir, ortam kalabalık olduğunda katlayıp kaldırabilirsiniz.

Dekoratif Depolama Alanları

Ne yani öğrencisiniz, az biraz fakirsiniz diye görsellikten vazgeçecek değilsiniz ya! Hem eşyalarınızı ortadan kaldıracak hem de hoş bir görüntüye sahip depolama alanları yaratabilirsiniz. Duvar rafları, renkli ve şeffaf kutular, dolap içi rafları gibi ürünlerle eşyalarınızı derli toplu ve zevkinize hitap edecek şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Yaratıcı Fikirler

Kavanozları ve şişeleri vazo ve kalemlik olarak kullanabilir, ayaklı taburelere komodin muamelesi yapabilir, internetten çıktısını aldığınız beğendiğiniz görselleri ozalitçilerde tablo haline getirip duvarınıza asabilir, tuğlaları farklı kombinasyonlarda dizerek raflar elde edebilir ve içine kitaplarınızı yerleştirebilirsiniz.

[wonderplugin_carousel id=”577″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı