Skype’tan en iyi iletişim için 5 ipucu


Windows üzerinde Skype söz konusu olduğunda çoğu kullanıcının aklına sadece sesli ve görüntülü görüşmeler yapmak gelebilir. Skype ile yapılabilecek diğer kullanışlı ve eğlenceli şeylerden birçoğumuzun haberi olmayabilir. İşte Skype’tan daha çok faydalanabilmenizi sağlayacak ve Skype’ı yoğun bir şekilde kullananların dillerinden düşüremedikleri bazı özellikler:
 
· Grup video görüşmesi ile birden fazla kişiyle aynı anda görüntülü görüşme
Gerçekten bir araya gelinerek gerçekleştirilen toplantılara  iyi bir alternatif olan bu özellik, özel anları paylaşmak, bir şeyler planlamak, etkinlikler düzenlemek veya uzaktaki yakınlarımızla bir araya gelmek için kullanışlı bir araç.
 
· Facebook, Outlook, Hotmail ve Gmail gibi hesaplarınızda kayıtlı kişileri Skype’a aktarma
Skype’ta üst kısımdaki “Kişiler” menüsünden “Kişileri Al”ı seçin. Bu sayede telefon numaraları arama yapmak veya SMS atmak için sadece bir tık uzağınızda olacak.

· Adres defterinizdeki kişi veya gruplara, Skype’ta çevrimiçi olsunlar veya olmasınlar düşük bir tarife karşılığında SMS gönderme
“Telefonları ara” seçeneğine tıklayarak arama tuşlarını açabilir, cep telefonu numarasını girerek SMS düğmesine basabilirsiniz. Veya, listenizdeki bir kişinin üzerine ve ardından o kişinin cep telefonu numarasının göründüğü sekmeye tıklayarak sohbet penceresine bir SMS mesajı girebilirsiniz. Hatta bir grup sohbetinin üzerine tıklayıp bir mesaj girerek “Grup SMS” düğmesine de basabilirsiniz.
 
· Skype’tan Skype’a arama yaparken ekran paylaşımı
Bir veya daha fazla kişiyle bir görüşme gerçekleştirirken ekran paylaşımı düğmesine basarak diğerlerinin ekranınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Bir sunum yapmak veya gönderim yapmadan bilgi paylaşmak için ideal bir çözüm.
 
· Skype sohbeti esnasında dosya paylaşımı
Email ile sorun olabilen büyük dosya paylaşımı, Skype’ın dosya paylaşımı özelliği sayesinde  kolay bir hale geliyor. Fotoğraflar ve videolar veya büyük sunumlar paylaşmak için bir sohbet esnasında bir kişinin üzerine tıklayabilir veya bir görüşme yaparken dosya paylaşımı düğmesine basabilirsiniz.

Başa dön tuşu