Sonbahara Geçiş: İçeride De Değerlendirilebilecek Dış Mekan Mobilyaları

Yazın bitmesi, dış mekan mobilyalarınızla vedalaşmak anlamına gelmiyor! Onları evin içinde farklı dekoratif dokunuşlarla kullanmanın yollarını keşfedin.

Evimizin iç ve dış bölümünü dekore ederken fonksiyonel düşünmeli, uzun süre kullanılmayacak ve kenarda duracak mobilyalara fazla yatırım yapmak yerine hem içerde hem de dışarıda değerlendirilebilecek parçalara yönelebiliriz.

Hasırlar içeriye

Sonbahar kapıya dayanmışken, bütün yaz boyu keyifle kullandığımız mobilyaları artık içeriye, korumaya almalıyız. Bunlardan bazılarını içeride kullanmaya devam edebiliriz. Örneğin hasır sandalye ve koltuklar. Son zamanların trend parçalarından hasır mobilyalar evde, yatak odası, mutfak ya da salonda rahatlıkla yer bulabilir kendine.

Rahat minderlerle keyfe devam

Dışarıda kullandığımız armut koltuklar, yer minderleri yine içeride de keyfini sürmeye devam edeceğimiz parçalar. Su geçirmez kumaşları sayesinde dışarıda oldukça sağlam bir yaz geçiren minderleri yüzeysel bir temizlik sonrası içeri alabiliriz.

Halı ve kilimler depoya kalkmasın

Bu sezon hepimiz bahçe ve balkonlarımızda, teraslarda bolca halı ve kilim kullandık. Şimdi onları içeride de değerlendirebiliriz. Yine bu sezonun iddialı bir trend önerisini hatırlayalım: halılarınızı kat kat üst üste de kullanabilirsiniz.

Masa ve sandalyeler de değerlensin

Dışarıda değerlendirdiğimiz plastik masa ve sandalyeleri mutfakta değerlendirebilir ya da çocuk odasına oyun masası olarak alabiliriz.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Okula Dönüş: Çocuklar İçin Çalışma Odası Dekorasyonu
Çocuğunuzun çok daha verimli bir ders yılı geçirmesi için çalışma odası dekorasyonunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?[/notification]

Hamak keyfi bitmedi


Dışarıdaki en büyük keyfilerimizden biri de hamaklardı. Hamak içeride de keyfini devam ettirebileceğiniz bir parça. Tavana asacağınız iki halka sayesinde evin her bölümünde hamak keyfi yapmaya devam edebilirsiniz.

Aydınlatmaları değerlendirmenin yolları

Bahçe ve balkonlarda kullandığımız aydınlatma ve fenerler içeride de sonbahar ve kış boyu bizimle olabilir. Yerde ya da bir sehpa üzerinde özel bir yer yapabilir, şerit aydınlatmaları şömine üstü veya kitaplıkların üzerinde değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı