Sözlükten fazlasını isteyenlere Babylon 7

ImageKullanımı oldukça kolay, yenilikçi özellilklere sahip tercüme ve referans yazılımı olan Babylon, 75'ten fazla dilde 1.300 sözlük ve çeviri kaynağından sonuçlar veriyor. Babylon ayrıca kullanıcılarına, Excel, Word, PowerPoint, E-Posta, İnernet Tarayıcısı ve anında mesajlaşma uygulamaları gibi herhangi bir masaüstü uygulamasında, bir metnin üzerine tıklayarak, geniş alanda başlık ve konuyu kapsayan sözlük, ansiklopedi kaynaklarına anında çevrimiçi/çevrimdışı erişim sunuyor.

Kullanıcıların gerek İnternet gerekse masaüstü uygulamalarında en çok ihtiyaç duydukları işlemlerden biri olan metin çevirisini, Babylon 7 tam 17 dilde tek bir tıkla eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyor. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Japonca, İbranice, Çince (geleneksel), Çince (basitleştirilmiş), Flemenkçe, Rusça, Korece, Türkçe, Arapça, Farsça, Lehçe ve Ukraynaca, Babylon 7'nin tek tıkla tam çeviri yaptığı dillerdir.

Babylon 7, kullanıcılarına üzerinde çalıştıkları belgeleri için yazım denetimi özelliği sunar. Kullanıcılar, İnternet uygulamaları, e-postalar, çeşitli ofis dokümanları üzerinde çalışırken, Babylon 7 ile 15 dilde yazım denetimi uygulaması gerçekleştirebilirler. Otomatik olarak yapılan bu işlemde, Babylon 7 size yazdığınız metnin içeriğinde bulunan yazım hatalarını anında kontrol ederek düzeltme imkanı sağlar.

Babylon 7, kullanıcılara ofis programlarından sadece Türkçe kelimelerde kullanabildikleri otomatik tamamlama özelliğini, yabancı kelimeler için de sunar. Siz yazmaya başladığınızda Babylon 7, yazacağınız kelimelerin devamını getirecek ve size seçenekler sunacaktır. Bu sayede yazılışını hatırlamadığınız birçok kelimeyi de kolaylıkla hatırlayacaksınız.

Babylon 7, kullanıcılar tarafından en sık kullanılan dilden-dile çevirileri aklında tutar ve sizin sıkça kullandığınız iki dil arasında çeviri sonuçlarını otomatik olarak ekrana yansıtır. Kullanımı oldukça kolay olan Babylon 7'nin isteğinize göre arayüzünü de kişiselleştirmeniz mümkün. Tek tip arayüz yerine, sık kullandığınız özelliklerin sıralamasını, dış görünümünü, arka plan rengini, yazı tipini ve boyutunu ve saydamlık ayarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz

Babylon 7,en güncel olayları ve en son gelişmeleri kapsayacak şekilde sürekli olarak güncellenen, 2.2 milyondan fazla makale ve tanımı içeren, İnternet üzerindeki en büyük ve çok dilli bedava ansiklopedi olan Vikipedi'den tam 13 dilde sonuç verir.

Babylon 7, para birimlerini ölçüleri ve dünya zaman dilimlerini çevirmenize de yardımcı olur. Yazılımı el bilgisayarınıza, cep telefonunuza yüklediğiniz taktirde, dünyanın her yerinden Babylon 7'nin tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak, deneme sürümünü indirmek ya da yazılımı satın almak için: www.babylon.com

Başa dön tuşu