TESİD "Yaratıcı Fikir" ödülü AirTies'ın

Image2007 Türk Elektronik Sanayiciler Derneği (TESİD) Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Kadir Has Üniversitesi'nde yapılan törenle sahiplerini buldu. ‘Büyük Firma' alanında beş, ‘KOBİ' alanında dokuz firma olmak üzere toplam 14 firmanın finale kaldığı "TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri 2007" kapsamında verilen "Yaratıcı Fikir" ödülünü AirTies kazandı. Ödülü, AirTies adına AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi ve Teknoloji Direktörü Metin İsmail Taşkın birlikte aldı.

AirTies, firkin yaratılması kategorisinde verilen bu ödüle Wireless Video Trasmission projesi ile layık görüldü.

AirTies Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen Wireless Video Trasmission, kablosuz ağlar üzerinden iletilen paketlerin, içeriğine göre zamanlama kullanarak servis kalitesi sağlayan kablosuz yerel ağ cihazları niteliğini taşıyor. Wireless Vide Trasmission, kablosuz yerel ağ üzerinden kaliteli bir şekilde ses, görüntü ve veri aktarımını gerçekleştiriyor.

1999 yılından bu yana her yıl düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri, Türk elektronik ve bilgi teknolojileri sanayinde yenilik ve yaratıcılık konusunda başarılı firmaların ve ürünlerinin Türk kamuoyunda ve sektör içerisinde başarılarını vurgulamayı hedefliyor.

Başa dön tuşu