Ekonomik Mutfak Yenileme Yöntemleri

Evin kalbi mutfakta atar. Kimileri rengârenk mutfaklar sever, kimi İtalyan dekorasyonunda bir mutfak ister kimi de tamamen kendi yarattığı tarzlarda mutfak dekorasyonları planlar. Her zevke ve karaktere göre mutfak dekorasyonu yapmak mümkün. Fakat bazen insan değişiklik istiyor. Sürekli aynı mutfak dolaplarını görmekten sıkılabiliyoruz. Fakat bir dekorasyonu değiştirmek de büyük masraflara yol açabiliyor. Ama korkmanıza gerek yok. Eğer mutfak dekorasyonunuzdan sıkıldıysanız, size birbirinden ucuz mutfak yenileme yöntemlerini anlatacağız. Aşağıdaki önerilerimize kulak verirseniz hem ekonomik bir değişiklik yapma fırsatı yakalayacaksınız hem de birbirinden ilginç mutfak dekorasyon fikirleriyle tanışacaksınız.

Dolapları Kendiniz Boyayın

Mutfak dolaplarınızın rengi üzerinize üzerinize gelmeye başladıysa hemen yenileme maliyetlerini düşünmek yerine, kendi boyayabilme ihtimaliniz üzerinde durun. En sevdiğiniz veya mutfağınızda görmek istediğiniz rengi seçtikten sonra göreve koyulabilirsiniz. Bir boya fırçası ve bir kova boya ile mutfağınızda fark yaratabilirsiniz. Sadece önce ciladan kurtulmak için zımparalamanız gerektiğini unutmayın. Cilanın üzerine yapılan boya hayal kırıklığı yaratabilir.

İkinci El İlanlarını Değerlendirin

Artık sosyal medyada veya ilanların koyulduğu internet sitelerinde harika tasarımlara sahip ve kullanışlı ikinci el ürünler bulmanız mümkün. Özellikle retro modasına ilgi duyuyorsanız, mükemmel örnek ve seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Arama yaparken biraz sabırlı ve detaylı davranmanızda fayda var. Böylece ekonomik fiyatlı bir mutfak yenileme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Duvar Kâğıdının Büyüsü

Mutfak duvarlarının en kullanışlısı için duvar kâğıdı kullanmak derler. Fakat tüm mutfağınızın duvarlarını duvar kâğıdı ile kaplamak biraz maliyetli olabilir. Harcamayı en azda tutarak mutfak duvarlarını yenilemek için yapabileceğiniz en müthiş şey duvar kâğıtları ile şerit çekmek olacaktır. Duvarlarınızın bir renk açığı veya koyusunda duvar kâğıdı seçip, şerit halinde keserek yapıştırdığınız zaman maliyeti yarısına indirerek bir değişikliğe kavuşursunuz.

Aydınlatmalar

Mutfaktaki aydınlatmalarınızı değiştirmeniz bile, mutfak dekorasyonunu yenilemenize yardımcı olacaktır. Farklı ve özel mutfak aydınlatmaları, mutfağınıza tekrar gönülden bağlanmanızı sağlayacaktır. Eğer biraz daha alternatif bir tarz denemek isterseniz, mutfakta avize yerine rende kullanabilirsiniz. Hem görüntüleri çok manidar hem de mutfağınızı apaydınlık yapabiliyorlar.

Duvar Askıları

Mutfağınızda yer olsa da olmasa da duvar askıları oldukça tatlı bir dekoratif hava getiriyorlar. Renkli kahve kupalarınızı askılara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı