Vakti Olmayanlar İçin Pratik Hızlı Pişiriciler

Yemek pişirmeye vakit bulamanlar, size yardım için buradayız.

Çoğumuzun yemek yapmak için zamanı oldukça kısıtlı. Ne var ki hepimiz de hem lezzetli hem de sağlıklı bir şekilde beslenmek de istiyoruz. Zamandan tasarruf edip aynı zamanda lezzet ve sağlıktan da vazgeçmemek elbette mümkün. Nasıl mı? Pratik hızlı pişiriciler sayesinde.

Eski ama vazgeçilmez; düdüklü tencere


Düdüklü tencere, diğer normal tencerelere oranla neredeyse üçte bir daha az zamanda yemek pişirir. Üstelik sağlıklı bir şekilde. Suyunu ve malzemesini doğru ayarladığınız sürece tek yapmanız gereken düdüğün sesini beklemek.

Yemeğin en saf hali

Yiyecekleri buharlı pişiricide pişirmek sadece size zaman kazandırmaz aynı zamanda da sağlıklı bir beslenme için eşi benzeri olmayan bir diyet sunar size. Çok katlı bir buharda pişirme cihazı kullanırsanız aynı anda pek çok çeşidi birlikte pişirebilirsiniz.

Yine buharda ama manuel

Buharda yemek pişirmek için bir aparat da kullanabilirsiniz. Tencere içine yerleştirilen bu aparatlar sayesinde başka bir yemek pişirirken ya da sadece altında su kaynatarak buharda pişirme işlemini yapabilirsiniz.

Çok amaçlı pişirme

Çok amaçlı pişirici adeta iyi bir ev hanımı gibi. İçinde bulundurdukları programlarla hem çok çeşitli tarif hem de farklı pek çok besin için pişirme yapabiliyor. İsterseniz yoğurt ya da ekmek, isterseniz fasulye ya da balık. Seçenekler oldukça uzun.

Her an nefis bir çorba için

Çorba makinesi genellikle sadece çorba yapmakla da kalmıyor. Yumurta haşlıyor, pilav pişiriyor ve sebze ya da makarna da haşlıyor. Bir mutfak daha ne ister ki?

Kızartmanın yeni tadı

Artık fritözler eskisi gibi değil. Sadece bir kaşık yağ ile ve oldukça kısa zamanda birbirinden lezzetli kızartmaları sofranıza koyabilirsiniz. Koku dertleri yok, bulaşık makinesinde yıkanan parçaları var genellikle dijital çalışıyorlar.

Çift taraflı lezzet

Çift taraflı tava ile ocakta kolaylıkla ve hızlıca pişirme yapabilirsiniz. Özellikle tüm et yemekleri için, kırmızı ya da beyaz fark etmez, oldukça uygun bu tavalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu