TeknolojiYAPAY ZEKA

Xiaomi Poco M3 Özellikleri

Hem tasarımı hem fiyatı ile gündemdeki akıllı telefonlardan biri olan Xiaomi Poco M3 özellikleri karşınızda!

Xiaomi Poco M3 modeli son dönemlerin gözde telefonlarından biri haline gelmiştir. Bunun en büyük sebeplerinden biri de fiyatına göre işlevinin çok daha yüksek seviyelerde gözlemlenmesidir. Xiaomi Poco M3 modeli ilk olarak Kasım 2020’de duyurulmuş, daha sonra Ocak 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Xiaomi Poco M3, hem tasarımı ve fiyatı hem de özellikleri ile kendinden söz ettirmeyi başarır.

Xiaomi Poco M3 Ürün İncelemesi

Bu cihazın işletim sistemi Android 11’dir. Cihazın arayüzü ise MIUI 12’dir. Xiaomi Poco M3 telefon modelinde dört farklı sensor bulunmaktadır. Bunlar, pusula, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü ve ivmeölçer sensörü olarak sıralanabilir.  Bu cihazın dahili depolama sistemi 64 ve 128 GB olarak değişiklik gösterir. Üründe parmak izi okuyucusu da mevcuttur. Ürünün ekran özelliklerine göz atıldığında ise, telefonda çizilmeye dirençli cam maddesinin kullanıldığı görülür. Ekran gövde oranı ise %82.71’dir. Telefonun toplam ağırlığı olan 198 gram ile oldukça kolay bir kullanım imkanı sunar.

Xiaomi Poco M3 Eşsiz Tasarımı

Xiaomi Poco M3 modelinin tasarımı, pek çok renk seçeneği ile ortaya çıkmaktadır. Söz konusu renkler ise sarı, mavi ve siyah şeklinde sıralanabilir. Arka tarafı plastik ve kauçuk bir sert yüzey olarak tasarlanmıştır ve deri görünümlüdür. Ön tarafında ise 6.53 inçlik bir IPS LCD ekran teknolojisi kullanılır. Xiaomi Poco M3 modeli telefonun sağ tarafına bakıldığında güç tuşu ve ses açma kapama tuşlarının konumlandırıldığı görülür. Cihazın sensörleri ve 3.5 milimetrelik şarj girişi, modelin üst tarafına konumlandırılmış durumdadır. Xiaomi Poco M3 model telefonunun alt kısmında ise bir adet USB Type-C girişi ve stereo hoparlör bulunmaktadır. Xiaomi Poco M3 modeli telefon, oldukça başarılı ve kaliteli özelliklerine rağmen piyasadaki telefon fiyatları ile karşılaştırıldığında çok daha daha uygun olması açısından rağbet görür.

Xiaomi Poco M3 Güçlü Batarya Özelliği

Xiaomi Poco M3 kutu açılımında şeffaf bir telefon kılıfı sizleri karşılar. Ardından 1 metre uzunluğunda Type–C kablosuyla birlikte 22.5W şarj makinesi çıkmaktadır. Fakat Xiaomi Poco M3 telefon modeli, en fazla 18W desteklemektedir. Bunun yanında hızlı şarj özelliği de mevcuttur. Batarya kapasitesi 6000 mAh olarak belirlenir. Dolayısıyla video oynatma süresi 17 saat, konuşma süresi 40 saat, müzik dinleme süresi 196 saat, bekleme süresi ise 583 saat olarak hesaplanabilir.

Xiaomi Poco M3 Üstün Kamera Özellikleri

Arka kısmında 48 megapiksel bir kamerası mevcuttur.  Kameranın özellikleri ise portre modu, hızlı odaklanma, yapay zeka destekli portre modu, panorama, otomatik odaklanma, coğrafi konum etiketleme, dahili qr okuyucu, seri çekim modu, zamanlayıcı ve 6 elementli lens şeklinde sıralanabilmektedir. Kamera sensör boyutu ½ inçtir. Video kayıt çözünürlüğü 1080p’ dir. İkinci arka kameranın çözünürlüğü ise 2 MP’dir. İkinci arka kameranın nitelikleri, makro (Macro) çekim ve 1.75µm piksel’dir. Üçüncü arka kameranın çözünürlüğü de ikinci arka kameranın çözünürlüğü ile eşdeğerdir. Özellikleri ise derinlik algısı ve 1.75μm piksel şeklindedir.  Ön kamera çözünürlüğü 8 MP’dir. Video çözünürlüğü ise 1080p’dir. Xiaomi Poco M3 telefon modelinin ön kamerasının özellikleri ise portre modu, yapay zeka destekli portre modu, HDR, yapay zeka yüz tanımlama (Face ID), gesture shot, time-lapse, yapay zeka, iyileştirme, zamanlayıcı (self-timer), panorama selfie ve 1.12μm piksel şeklinde sıralanabilir.

Xiaomi Poco M3 Avantajları

Poco, Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefon serisinden “Pocophone” adıyla iş hayatına başlamıştır. ilk modelinin büyük satış becerisi ile Xiaomi’nin alt markası haline gelmeyi başarmıştır. Xiaomi Poco M3, donanım ve tasarım fonksiyonları ile markanın kendine güvenen modellerinden biri olmayı hedeflemektedir. Ayrıca Xiaomi Poco M3’ün fiyatıyla da kullanıcıları kendine çekme potansiyeline sahip olduğu ifade edilebilir. Dolayısıyla müşterilerin alternatif seçeneği haline gelmiş ve kendisini ön plana çıkarmayı başarmıştır. Bir tür fiyat performans ürünü olan model, tasarım ve teknik yanlarıyla göz doldurur. Siz de Xiaomi Poco M3 modeli bir telefon satın almayı düşünüyorsanız Gittigidiyor adresinden seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Dilerseniz Xiaomi’nin diğer ürünlerine veya telefon aksesuarlarına da göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu