Yüzden Kilo Nasıl Verilir?

İstediğimiz kiloda olsak bile bazılarımız yüzümüzde kilolu döneme ait izleri taşıyabiliyoruz. Bu durumda bölgesel zayıflamanın konularından biri olan yüzden kilo nasıl verilir konusunda fikir sahibi olmakta fayda var.

Yüze kilo aldıran yiyecekler neler?

Bedenimizin diğer tüm bölgelerinde olduğu gibi karbonhidratları yüze kilo aldıran yiyecekler arasında tutmak mümkün. Bununla birlikte yapılan araştırmalar kivi, mandalina muzun kolejen yapımını tetiklemesi ile yüzde şişkin bir görüne sebep olduğunu gösteriyor. Hemen her bölge için geçerli olan

İşlenmiş gıdalarda ve rafine karbonhidratlardan yüksek diyetlerle beslenmek ve aşırı yağ tüketmek yüzden kilo alma riskini artırır. İşlenmiş gıdalar, bütün gıdalardan daha fazla kalori, tuz ve şeker içerir. Bunun yanında rafine karbonhidratlar, yüksek oranda işlenmiş, tahıl bazlı gıdalardan oluşan bir gruptur. Gıdalar işleme sırasında liflerini ve besinlerini kaybederler. Diğer tüm beden bölgelerinde olduğu gibi yüz bölgesinden kilo vermek için bu gıdalardan uzak durmak gerekir.

Yüz zayıflama diyeti

Diğer beden bölgelerinden farklı olarak özel bir yüz zayıflama diyeti yapmak istiyorsanız su tüketimini dikkate almakta, yağsız protein almakta, bütün meyve ve sebzeler açısından zengin dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmekte ve işlenmiş gıdaların tüketimini sınırlamakta fayda var. Bol su içmek ve enerji içecekleri, meyve suları ve gazlı içecekler dahil şekerli içeceklerden uzak durmak da yüzden kilo vermek için ne yapmalı konusunun olmazsa olmazları.

Yüzden kilo vermek konusu bazılarımız için daha kolayken bazılarımızın yüz şekli ve kalıtımsal sebeplerden daha zorlayıcı olabiliyor. Bu durumda yüzden nasıl kilo verebilirim konusuna yalnızca beslenme alışkanlıklarımızı değiştirerek değil bazı yüz zayıflama egzersizlerinden de faydalanarak odaklanabiliriz.

Yüzde şişkinlik yapan alışkanlıklar

Yüzden kilo nasıl verilir konusundan bahsederken yüzün şişkin görünmesine sebep olan şeylerden bahsetmemek olmaz. Balon şişirmek, uykusuzluk, ödem yapan besinler tüketmek yüzün şişkin ve olduğundan daha şişman görünmesine sebep olabilmektedir.

Yüz zayıflatma aleti

Eğer yaptığınız tüm diyetlere rağmen halen ve yüzden alınan kilo nasıl verilir konusunda yaptığınız tüm beslenme denemelerine rağmen halen yüzünüzdeki kilolardan kurtulamadıysanız, yüz kiloları nasıl verilir konusunda oldukça etkili sonuçlar sağlayan yüz zayıflatma aleti ve egzersizlerinden faydalanabilirsiniz. Yüz kaslarının çalışması ile tıpkı bedenin diğer bölgelerinde olduğu gibi şişkinliğin hızlıca gitmesini sağlayan yüz zayıflatma aletini kullanmayı alışkanlık haline getirmek yaşlanmaya karşı da alınabilecek önlemler arasında yer alıyor.

Yüz zayıflama egzersizleri

Son yıllarda oldukça popülerleşen yüz yogası yüz zayıflaması için ne yapmalıyım diye düşünenler için oldukça faydalı, uygulaması kolay ve eğlenceli yöntemler arasında. Ayna karşısında her sabah 5 dakika kadar ayırmanın yeterli olduğu ve yüzün farklı bölgelerinin çalışmasını sağlayan yüz zayıflama egzersizleri  arasında ördek dudak hareketini, dudakların büzülerek sağa sola hareket ettirilmesi hareketini, balık dudak hareketini ve ağız açıp kapatma hareketlerini sayabiliriz.

Yüz Yogası Egzersizleri yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Başa dön tuşu