ZyXEL'den dört dörtlük yatırım

ImageTürkiye'yi Orta Doğu ve Afrika'nın servis ve destek merkezi haline getiren ZyXEL, Türkiye'yi yeni yatırım üssü olarak seçti. ZyXEL'in Türkiye'de kuracağı teknoloji üssü; Tayvan'daki merkez ofisi, Amerika ve Çin'den sonra 4. büyük yatırım ve Türkiye'nin 4. AR-GE merkezi olacak.

Merkez ofisi Tayvan'da bulunan ADSL ve network alanında faaliyet gösteren ZyXEL, Türkiye'de yapacağı AR-GE çalışmaları ile ürettiği teknolojileri çevre ülkelerle de paylaşacak. Şirket, personel istihdamı, ofis kurulumu, iş geliştirme ve daha iyi servis destek sunma amaçlı kullanılmak üzere tamamlanan 4 milyon YTL'lik nakit dış kaynak aktarımından sonra devam edecek yatırım detaylarını, üniversiteler ve KOSGEB bünyesinde sürdürecek.

ZyXEL Genel Müdürü Vefa Tarhan, düzenlediği basın toplantısında, tüm dünyada ADSL, DSL ve network ürünlerinde dünya devi olan ZyXEL'in Türkiye'yi yeni teknoloji üssü olarak seçtiğini söyledi. Türkiye ayağı 2007 Haziran ayında kurulan şirketin, Türk Telekom'un en büyük tedarikçilerinden biri olduğunu belirten Tarhan, Türkiye'nin ZyXEL için ilk olarak teknik destek merkezi olduğunu, buradan çevre ülkelere, Orta Doğu'ya ve Afrika'daki ülkelere destek sağlanacağını söyledi.

ZyXEL için Türkiye'nin 4. AR-GE merkezi olması ile ilgili bir soruya karşılık da Tarhan, son dönemde hükümetin AR-GE ile ilgili yabancı firmalardan ciddi talepleri olduğuna işaret ederek, Türkiye'nin bölgeden en fazla yatırımı alan lider ülke olduğunu ve buranın, gelişim ve büyüme merkezi olacağını söyledi.

ZyXEL şirketinin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Shun-ı Chu da, Türkiye'deki asıl amaçlarının daha bağımsız bir markayla her segmentte, bütün partnerlere en iyi desteği sağlamak olduğunu belirtti.

www.zyxel.com.tr

Başa dön tuşu