DİĞEREVDE TEKNOLOJİHABERSES ÜRÜNLERİ

Amazon Echo çocuklarınızın sağlığıyla ilgili sorulara cevap verebilir

Amazon’un akıllı hoparlörü Amazon Echo’nun ses asistanı, çocuğunuzun sağlığı hakkındaki sorulara yanıt vermek dahil bir dizi yeni fonksiyona sahip. Amazon Echo, şimdi ABD’de Boston Çocuk Hastanesi doktorlarınca hazırlanan bilgileri aktaran KidsMD uygulamasına bağlanıyor.  Böylece ona öksürük, ateş, baş ağrısı gibi çeşitli semptomlar hakkında sorular sorup  ilaçlar için yaş ve ağırlık özel dozaj yönergeleri yapabilirsiniz.

amazon-echo-product-photos-01

Amazon Echo’nun sesi Alexa’nın başka yen yetenekleri de var. Alexa ayrıca, HomeAdvisor aracılığıyla profesyonel ev hizmeti sağlayabiliyor. Ona sadece uygulamayı açma komutu verebilir ya da doğrudan HomeAdvisor’a halılar ve perdeler hakkında soru sormasını isteyebiliriz. Daha ilginciyse Alexa’dan bize bir Haiku yazmasını bile isteyebiliyoruz. Ayrıca geçtiğimiz Mart ayında Echo ile Fitbit işbirliğinin gerçekleştiğini de hatırlatmak gerek.

Fitbit uyumlu Amazon Echo, artık daha fazla sorumuza yanıt verebiliyor. Yani Alexa, hayatlarımızda daha fazla yer edinmeye aday görünüyor.

Başa dön tuşu