2016 model Samsung SUHD TV’ler Türkiye’de

Samsung Electronics, Türkiye’de da satışa sunulan 2016 SUHD TV’lerle birlikte “Quantum dot ekran” çağının başlangıcına öncülük ediyor. 49 ila 88 inç aralığında değişen yeni SUHD TV serisini tüm dünyada satışa sunan Samsung, tüketicilerin büyük ve kavisli ekranlara yönelik giderek artan taleplerine karşılık olarak, sektöre öncülük eden 65 inç ve üstü büyük ekran SUHD TV ve kavisli SUHD TV çeşitlerini arttırdı.

Quantum Dot teknolojisi ile daha az enerji tüketimi ve daha parlak görüntü

Samsung’un 2016 model SUHD TV’lerde Quantum Dot ekranlar kullandığını vurgulayan Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy; “Quantum Dot ekranını oluşturan nanometre boyutundaki parçacıkların her biri doğru ve saf renkler ortaya koyarak zamana yenik düşmeyen, en gelişmiş görüntü kalitesini yaratıyor. Samsung’un ikinci nesil ‘Quantum Dot’ teknolojisi, 2015 model SUHD TV’lere kıyasla, televizyonun daha az enerji tüketerek daha parlak bir görüntü sunmasını sağlıyor. Artık, tümü maksimum 1.000 nit parlaklık ile 1000 HDR (High Dynamic Range-Yüksek Dinamik Aralık) teknolojisine sahip olan 2016 model SUHD TV’ler, gün ışığının parlaklığında dahi canlı bir renk yelpazesi ile izleyiciye görüntüleri tüm detaylarıyla izleyebilme keyfi sunuyor” dedi.

Hollywood stüdyolarının da tercihi Samsung SUHD TV

2016 SUHD TV’ler ek olarak; geçtiğimiz yılın TV’lerine oranla %25 daha fazla renk doğruluğu vaat ettiğinin altını çizen Gürsoy; 20th Century Fox gibi büyük Hollywood film stüdyolarının, en değerli filmlerinin TV’ye yönelik remaster’ını (teknolojiyle yeniden düzenleme) yaparken üstün görüntü kalitesi nedeniyle Samsung SUHD TV’leri kullandığını belirtti.

Yansıma engelleyici ek panel

Samsung’un, 2016 model SUHD TV’ler için ‘Ultra Black’ adı verilen yansıma engelleyici özel bir panel geliştirdiğini ve Smart TV kullanıcı deneyimini (UX) de yeniden tasarladığını ifade eden Gürsoy; “Samsung, böylece kullanıcılara, ana ekran üzerindeki tek bir menüden en sevdikleri TV programlarına, kaynağı fark etmeksizin ulaşma imkânı tanıyor. Bu kaynaklar TV ve OTT sağlayıcılarını, hatta oyun konsolları ve Blu-ray oynatıcıları gibi bağlı cihazları da kapsayabiliyor” dedi.

Tüm bağlı cihazları tek bir kumandayla kontrol etme konforu

Diğer bir Samsung SUHD TV yeniliği ise tek bir uzaktan kumanda ile TV’ye bağlı farklı cihazlar için farklı kumandalar kullanma ihtiyacını ortadan kaldırması. Akıllı TV sistemi, set üstü kutular, Blu-ray oynatıcılar ve oyun konsolları dahil tüm bağlı cihazlar tek bir kumandadan kontrol edilebiliyor.

Başa dön tuşu