5 Faydalı Firefox Eklentisi

Google Chrome’un popülerleşmesiyle koltuğunu kaybetme tehlikesi yaşamasına rağmen halen en zengin eklenti seçeneklerini sunan Firefox, bir çok kullanıcının gözdesi olmayı sürdürüyor.

Eğer siz de bir Firefox kullanıcısıysanız, tarayıcınızı birçok faydalı eklentiyle güçlendirebilirsiniz.

Screengrab!

Herhangi bir web sitesinin ekran görüntüsünü anında alabilmenizi sağlayan bu eklenti, aynı zamanda kaydırma çubuğunun devreye girdiği uzun içerikleri de tek bir resim dosyasında birleştirerek kaydedebiliyor. İnternette gördüğünüz içeriği sıklıkla arşivliyorsanız Screengrab! tam size göre.

İndirme adresi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1146/

Video DownloadHelper

Google Video, Dailymotion ve YouTube gibi sitelerde izlediğiniz çevrimiçi videoları bilgisayarınıza indirmek için kullanabileceğiniz eklenti son derece başarılı sonuçlar sunuyor. Tarayıcınıza eklendikten sonra giriş yaptığınız herhangi bir sitede indirilebilecek bir video bulunması durumunda hareketlenen düğmesi, çok kısa sürede istediğiniz videoya erişmenizi sağlıyor. Tabii bir videoyu indirmeden önce telif haklarını da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

İndirme adresi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3006/

Faydalı eklentilerle Firefox'u zenginleştirin

FireFTP

Tarayıcınıza ekleyeceğiniz FireFTP eklentisi sayesinde web sitenize içerik eklemek için ayrı bir FTP yazılımı kullanmanıza gerek kalmıyor. Yanınızda taşıdığınız USB diskinizde bulunduracağınız Firefox Portable sürümü ve bu eklenti ile herhangi bir bilgisayardan çok kısa sürede FTP erişimi sağlayabilirsiniz.

İndirme adresi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/684

1-ClickWeather

Anlık hava durumu bilgisini düzenli olarak takip, hatta sonraki günlerin hava durumu tahminlerini almak için bu küçük ve kullanışlı eklentiyi kullanabilirsiniz. Yüklendikten sonra Firefox’un alt kısmına yerleşen 1-ClickWeather, beklenmedik hava durumu değişikliklerinden haberdar olmanızı sağlayarak oldukça önemli bir görevi yerine getiriyor.

İndirme adresi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1035

Bookmark Duplicate Detector

Bazen tekrar rastlayamamaktan korktuğumuz içerikleri farkında olmadan birkaç kez yer imlerine ekleyiveririz. Bu eklenti, birden fazla kez eklenmiş web adreslerini bularak temizliyor ve yer imlerinizin kalabalığını azaltıyor. Bookmark Duplicate Detector, aynı zamanda o anda eklemekte olduğunuz bir adresi daha önce ekleyip eklemediğinizi de size bildirebiliyor.

İndirme adresi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1553

Başa dön tuşu