Beş bin HP çalışanına daha acı reçete

HP’nin finansal anlamda zorlu günleri devam ediyor. PC kanalında düşen satışlardan etkilenen ve gelirleri azalan firma geçen seneki duyurusuyla 27 bin çalışanı işten çıkaracağını ilan etmişti. Ardından bu rakam 29 bin değerine çıkarıldı. Geçen hafta gelen kötü haberlerden sonra beş bin HP çalışanının daha işten çıkarılacağı ortaya çıktı. İşten çıkarmaların Ekim ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

data

Sonuç olarak HP işgücünden 34 bin çalışan uzaklaştırılmış olacak. HP CEO’su Meg Whitman firmayı ayakta tutmak istiyor ve bu yüzden masrafları kısmak için gereksiz olan çalışanlara çıkış belgesi göndermeyi sürdürüyor. Rapora göre HP şu ana kadar 34 binlik işten çıkarma hedefinde 25 bin değerine ulaştı. CEO açıklamasına göre 2014’ten sonra ciddi boyutlu bir firma yapılandırması olmayacak.

WebOS başarısızlığından sonra Android işletim sistemli tabletlerde de başarısız olan ve bir türlü geleneksel PC ile yazıcı alanları dışında başarılı olamayan HP son olarak ilgi görmeye başlayan Chrome OS işletim sistemli Chromebook dizüstü bilgisayarlara rakip olacak kendi Chromebook modelini geliştirdi ama aksilik bu ya yangına neden olabilen şarj adaptörü aşırı ısınma sorunu nedeniyle satış durduruldu ve adaptörler yenilendi. HP’nin akıllı telefon alanındaki sessizliği de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı