DİĞERTABLET

Yeni Asus Eee PC Flare serisi netbook’lar

Tablet bilgisayarların baskısını iyice hisseden netbook üreticileri daha renkli ve ekonomik çözümler geliştiriyor. Netbook denince akla gelen ilk üretici olan Asus’un ürün gamına eklenen yeni seri Eee PC Flare adını taşıyor. Modaya düşkün olanları hedef alan yeni seride dış görünüm son derece başarılı ve ilgi çekici.

İlk olarak Notebook Italia sitesi tarafından ele geçirilen basın görsellerine bakılırsa, Asus EeePC Flare serisi çok sayıda farklı renkle satışa sunulacak. Kompakt olmakla kalmayıp aynı zamanda hoş görünen yeni serinin resmi tanıtımı gelecek haftaki CES 2012 sırasında yapılacak. Bu seride iki ayrı ekran seçeneği olacak. 10 ve 12 inç modellerde Intel Cedar Trail ve AMD Fusion platformları esas alınıyor.

12 inç ekranlı 1225B’deki işlemci AMD E450 olacak. Diğer 12 inç ekranlı model 1225C ise Intel Cedar Trail tabanlı. İşlemci seçenekleri N2600 ya da N2800. 10 inç ekranlı 1025 ise Intel Cedar Trail ile sunuluyor ve AMD alternatifi yok. 500 GB sabit disk, LED aydınlatmalı HD 720p ekran çözünürlüğü, chiclet tip ince ve kullanışlı klavye standart sunulacak. Diğer bilgiler için CES 2012’yi bekliyoruz.

Başa dön tuşu