Borusan Telekom, altyapı işletmeciliği lisansı aldı

ImageBorusan Telekom, Telekomünikasyon Kurumu'ndan geçtiğimiz günlerde aldığı "Altyapı İşletmeciliği Lisansı" ile kurumsal iletişim hizmetlerini fiber optik kabloların tesisi ve işletilmesi alanında sunmaya hazırlanıyor. Geleceğin iletişim altyapısı olarak görülen fiber optik kablolar, çok yüksek bağlantı hızları ile telefon, İnternet ve video hizmetlerinin verilmesine olanak sağlıyor.

Türkiye'de özel iletişim hizmetlerinin öncü kuruluşu Borusan Telekom, Türk Telekomünikasyon Kurumu'ndan aldığı "Altyapı İşletmeciliği Lisansı" ile özel iletişim altyapısı kurma ve işletme hakkı kazandı.

Borusan Telekom, "Altyapı İşletmeciliği Lisansı" alarak, yüksek hızla veri transferi ile aynı anda İnternet, video ve telefon trafiğinin taşınması için kullanılabilen fiber optik kabloların işletiminde hizmet verme olanağına sahip oldu. 

Türkiye'nin A tipi lisans sahibi ilk alternatif telekom operatörü olan Borusan Telekom'un Genel Müdürü Burak Gökmen, altyapı işletmeciliği lisansı ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Diğer tüm iletişim hizmetleri gibi altyapı işletmeciliğinin de alternatif telekom operatörlerine açılmasını uzun süredir bekliyorduk. Şimdi aldığımız lisans ile her zamanki müşteri odaklı yaklaşımımızı sürdürerek rekabetçi fiyat politikamızı fiber optik kablo üzerinden geliştireceğimiz telekom hizmetlerinde uygulayacağız."

Borusan Telekom, Türkiye'de kurumsal telekom pazarının lideri olma vizyonu ile veri, ses ve görüntü aktarımı hizmetlerini yüksek kalite ve uygun fiyat yaklaşımı çerçevesinde sağlıyor.

Başa dön tuşu