DOSYASES ÜRÜNLERİ

Çoklu Ses Sistemi Kurmak İçin 6 Farklı Yol

Surround sesten söz ettiğinizde, pek çoğumuz gözünde bir salonda bulunan beş adet hoparlörü ve bir subwoofer’ı canlandıracaktır, ancak bu sinema meraklıları için mevcut olan çeşitli seçeneklerden yalnızca biri.

Kendiniz için en uygun ses sisteminin hangisi olduğunu düşündünüz mü? Düşünmemiş olsanız da sorun değil; yaşam sitilinize kolayca uyum sağlayacak altı muhteşem surround ses kurulumunu mercek altına alıyoruz:

Çoklu-Ses-Sistemi-2Sinefiller için: 5.1 Kanal

5.1 bir kurulum, hâlâ standart veya “klasik” surround ses konfigürasyonu olarak kabul ediliyor. Bir merkez (genellikle filmdeki diyalogları verir), iki ön (sol ve sağ), iki arka (sol ve sağ) hoparlörden ve bir subwoofer’dan oluşan kurulum, televizyonunuzun yerleşik stereo hoparlörlerinden elde edebileceğinizden çok daha detaylı, güçlü ve sizi sarmalayan bir ses sunar.

Ayrıca, 5.1 Dolby Digital (veya DTS) ses çözümü sunan, pek çok kaynak bulunuyor. Bunlara örnek olarak Blu-ray, DVD,  PS3, Xbox 360, Apple TV çeşitli PVR’ler ve hatta bazı bilgisayarları gösterebiliriz.

5.1 kurulumlar salonlarında gerçek sinematik ses ile film gecesi heyecanı ve oyuncuyu tam olarak sarmalayan oyun deneyimi yaşamak isteyen aileler için mükemmel bir seçenek.

YAZININ DEVAMI

Bir Yorum

Başa dön tuşu