Facebook ile zamanda yolculuk!

Geçmişe kısa bir gezinti yapmaya ve unuttuğunuz gelişmelere yeniden göz atmaya ne dersiniz? Facebook’un yeni özelliği On This Day sizi zaman yolcuğuna çıkartarak geçmiş yıllarda bugün sosyal ağda neler olup bittiğini görmenizi sağlıyor.

watch

Bu gün iyi bir arkadaşınız yeni bir işe girmiş, bir başkası akşam yemeği için lezzetli görünen bir çorba hazırlamış ya da herkes Haber Akışı’nda Olimpiyatlardan bahsetmeye başlamış olabilir.

Bunlar şüphesiz kendi başımıza hatırlayamayacağımız şeyler. İşte On This Day isimli yeni Facebook uygulaması geçmişe sanal bir yolculuk yapmanıza ve bir yıl önceki Haber Kaynağı’nızı yeniden görmenize olanak tanıyor.

Hâlâ sosyal ağda denenmekte olan özellik yeni Haber Kaynağı tasarımını kullanan Facebook kullanıcılarında mevcut. On This Day, sayfanın sağ tarafında yeni bir menü seçeneği olarak yer alıyor.

Screen-Shot-2013-07-31-at-5.44.18-PM

Özellik kullanılmaya başladığı anda Facebook sayfanın üst tarafında arkadaşlarınızın o günkü gönderilerinden birinin başlık resmini oluşturuyor ve eski Haber Kaynağı’nızı aşağıya yerleştiriyor. Gönderileri -tıpkı bugünün akışına bakıyormuşsunuz gibi- yorumlar ve bağlantılarla birlikte görebiliyorsunuz. Ayrıca, başkalarının arkadaşlarınızla paylaştığı konum bildirimleri ve gönderiler de flashback’te yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı