IFA 2018’de Markalar Bu Ürünleri Tanıtacak!

Yılın en büyük teknoloji sahnelerinden biri olan IFA artık çok yakın ve ses getirecek büyük teknoloji cihazlarına gebe. Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı IFA 2018’den beklentiler, takvimler ve saatler bu yazımızda!

IFA 2018 hızla yaklaşıyor ve Samsung, Huawei, Sony, LG ve daha pek çok teknoloji devinden önemli duyurular bizleri bekliyor. Avrupa’nın en önemli teknoloji şovlarından biri olan IFA, her yıl Berlin’de düzenleniyor. Ta 1924’ten beri faaliyet gösteren fuar sayesinde pek çok firma son ürünlerini halkla buluşturuyor. IFA 2018 hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

IFA 2018 ne zaman düzenlenecek?

Bu yılki IFA 2018 teknoloji fuarı 31 Ağustos’ta Almanya’nın Berlin şehrindeki Messe Berlin gösteri alanında başlayacak ve 5 Eylül’e kadar devam edecek. En önemli duyurular genelde kapılar halka açılmadan bir iki gün önce yapılıyor. Yani haberler basın aracılığıyla 29 Ağustos gibi paylaşılmaya başlıyor.

IFA 2018’de neler çıkacak?

IFA, her yıl Samsung tarafından son TV’lerini ve telefonlarını sergilemek için bir çıkış platformu olarak kullanılıyor ve Sony, Huawei, LG ve diğer pek çok firma aynı şekilde önemli çıkış haberlerini paylaşıyor. Geçen yılki fuarda LG V30, Fitbit Ionic akıllı kol saati, Next Thermostat E, Moto X4, Garmin Vivoactive 3, Lenovo Explorer Mixed Reality Headset ve pek ürün tanıtıldı. Bu yılki fuardan aynı etkiyi yaratacak ürünler bekliyoruz.

Samsung’dan beklentiler

Samsung her ne kadar yeni Galaxy Note 9 telefonunu Ağustos başında tanıtmış olmasına rağmen IFA 2018’de yeni bir cihaz tanıtabilir. Samsung’un, Galaxy Watch olarak çağrılan Gear S4’ün yen bir sürümü üzerinde çalıştığı söylentisi kulağımıza geliyor. Aygıtın, Samsung’un geleneksel Tizen OS sistemi yerine Android’in Gear OS işletim sistemini kullanabileceğini duyduk.

Bir başka tanıtım da, Galaxy Tab S4 biçiminde karşımıza çıkabilir. Duyumlarımız arasında bu tabletin, Galaxy S9 akıllı telefonunda olduğu gibi Infinity Display özelliğine sahip olabileceği de bulunuyor.

Sony’den beklentiler

Eğer geçen yılki fuardaki tutumunu göz önüne alırsak, Sony’nin liste başı bir TV modelini ve muhtemelen bir dizi kulaklığı duyurmasını bekliyoruz. Söylentiler arasında ayrıca, güncel modelden daha ince bir gövdesi ve çifte kamerası bulunan yeni bir Xperia XZ3 de bulunuyor. Yeni kulaklık söylentisine göre ise, firma, güçlü gürültü engelleme yeteneği sunan WH-1000X MK3 isimli bir kulaklık üzerinde çalışıyor.

LG’den beklentiler

LG’den, LG Timepiece isimli bir akıllı kol saatini tanıtması bekleniyor. Söylentilerde bu saatin OLED ekrana ve gerçek saat iğnelerine sahip olacağı belirtiliyor. Bir başka potansiyel duyuru olarak da, geçen yılın V30’unun ardından gelmesi beklenen V40 akıllı telefonu bulunuyor. Firma yöneticilerinin ThinQ AI platformu hakkında konferans düzenleyecek olması, tanıtımın yeni bir telefonla yapılabileceği beklentisini doğuruyor.

Huawei’den beklentiler

Huawei, Çin’i temsilen son Mate 20 Pro  tablet telefonuyla görücüye çıkması bekleniyor. Yeni Kirin 980 işlemcisiyle beraber Kasımda satışa çıkacağı düşünülüyor. İlaveten, üçüncü nesil bir Huawei akıllı telefonu da fuarda karşımıza çıkabilir.

Fitbit’ten beklentiler

Fitbit’in aslında çıkış tarihleri konusunda belli bir rutini olmamasından dolayı tahmin üretmek biraz zor. IFA 2016’da Charge 2 duyurulurken, IFA 2017’nin hemen öncesinde Ionic’in duyurulmasına tanıklık ettik. Belki IFA 2018 sayesinde sonunda Charge 3’ün tanıtıldığını görebiliriz.

Lenovo’dan beklentiler

Lonovo, IFA 2018’i fırsat bilerek hafifsıklet 15,6-inç ThinkPad X1 Extreme (P1 olarak da çağrılabilir) biçiminde yeni bir dizüstü bilgisayarı tanıtabilir. Lenovo, Mixed Reality başlığını geçen yıl tanıtmıştı, o yüzden artırılmış gerçeklik ve yapay gerçeklik başlıklarıyla ilgili gelişmelerden bu yıl da haberdar olabiliriz.

Philips’ten beklentiler

Philips’in geçen yıl tanıttığı Quantum Dot 8602 televizyonunun ardından bu sene yeni bir TV tanıtma ihtimali biraz düşük. Öte yandan Philips, IFA 2018’i kullanarak yeni ultra ince oyuncu monitörlerini tanıtabilir. Bunun nedeni, firmanın özellikle bunun için özel bir alan kiralamış olması. Ayrıca, Philips Hue akıllı ışıklandırma aygıtlarıyla beraber bir akıllı ayna ve birkaç yeni kulaklık duyurularıyla da karşılaşabiliriz.

Acer’dan beklentiler

İlk basın konferanslarından biri de 29 Ağustosta Acer’dan geliyor. Acer’ın bazı dizüstü bilgisayar duyurularıyla kendini göstermesi beklense de ayrıntılar şu an gizili tutuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı