Tüm bağlantılarınızı tek profil sayfasında toplayın

Twitter, Facebook, Instagram, Last.fm, Foursquare, Formspring, Linkedin ve benzer pek çok internet servisini etkin kullananların dertlerinden biri, tüm bu bağlantılarını bir noktada toplamak. Geçtiğimiz yıl açıldıktan iki hafta sonra AOL’a satılan About.me’nin bir benzerinden size bahsedeceğim. Üstelik bu profil servisine sahip olduğunuz alan adını da kurmanız mümkün!

 Benim gibi internet düşkünlerinin tipik davranışlarından biri, hizmete giren her servisi kullanmaya başlama merakı. İnanın iflah olmaz bir internet bağımlısıyım. Bundan memnunum ama, bir şikayetim yok. Tabi çevremdekiler de benimle aynı görüşte mi emin değilim :) Neyse efendim, konumuza girelim bir an önce. Direkt kendimden örnek vererek anlatayım. Aynı zamanda işim gereği internette oldukça faalim ve sosyal ağlarda hop oturup hop kalkıyor, çılgın atıyorum. Gelin görün ki, onlarca sosyal ağ bağlantımı tek merkezde toplamak ve insanlara “işte benim tüm profillerim burada” diyebileceğim bir kaynağa ihtiyacım vardı. Geçen sene About.me henüz test aşamasındayken kullanmaya başladım. Profil adresim de http://About.me/kaplanseren şeklinde. Tamam, hiç fena değil. Fakat yine de eksik geliyordu. Bir süre önce Flavors.me ile tanıştım. Ürkek, çekingen bir tanışma oldu. Zira About.me ile mutlu sayılabilecek bir birlikteliğim vardı ve bu yakınlaşma bende bir huzursuzluk, nasıl anlatsam bir aldatma ve üzerine gül koklama hissiyatı yaratmıştı. Bir defa hayata geliyorduk ve böyle şeylere bu çağda takılmamak gerekir diye düşünerek hayatımı gönlümce yaşamaya karar verdim. Bugün jet bir kararla Flavors.me’de profil açtım, yıllık 22 dolarlık ücreti ödeyerek pro sürüme geçtim, erdalkaplanseren.com uzantılı alan adımı (portfolio sitesi olarak kullanıyordum) yönlendirerek hayalimdeki gibi bir profil sayfasına sahip oldum.

Arama motorlarında arayanlar bu siteye gelsin
Kendi alan adımla ve kolay bir kurulumla sahip olduğum bu profil sayfasında tüm internet servislerimin ve profillerimin linkleri bulunuyor. Bu linklere tıklandığında, o siteye gitmeye gerek kalmaksızın içerikler sayfa içinde beliriyor. Ayrıca bir de iletişim kutusu bulunuyor. Bana e-posta ile ulaşmak isteyenler için ideal bir yöntem. Sonracığıma kurması ve yönetmesi çok kolay, afili fotoğrafını da ekleyebliyorsun. Ondan da eksik kalamazdım, derhal sevdiğim fotoğraflarımdan birini ekledim. Favicon bile eklemeye izin veriyor, daha ne olsun. Arama motorlarında üst sırada görünmesini sağlayacak anahtar kelime tanımlamaları da servis içinde ayarlanabiliyor. Buyrun yeni profil sayfam! http://www.erdalkaplanseren.com Bunun gibi bir profil sayfasını adınız ve soyadınızla açıp internete saldığınızda, sizi adınızla arayan insanlara derli toplu bir profil sayfası sunmanın haklı gururunu yaşayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı