Sıfır beden dizüstü: Asus ZenBook UX305

Dünyanın en ince 13,3 inç QHD+ ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarı iddiasına sahip olan ZenBook UX305 piyasada. Ağırlığı ise yalnızca 1,2 kg. Intel Core M işlemci, 4GB RAM (8GB opsiyonel) ve 256 GB SSD özelliklerine sahip dizüstü bilgisayar performans konusunda da iddialı.

ASUS’un şık ve güçlü dizüstü bilgisayarı ZenBook UX305, raflardaki yerini aldı! Yalnızca 12,3 mm kalınlığındaki ZenBook UX305, dünyanın en ince 13,3 inç QHD+ ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. Yalnızca 1,2 kg ağırlığındaki UX305, 3200 x 1800 çözünürlüğünde çarpıcı ve net görüntüler sunan IPS parlama önleyici ekrana sahip. Yeni Intel® Core™ M işlemcisi sayesinde sorunsuz çoklu görev imkânı tanıyan, 256GB’ye varan ultra hızlı SSD diskine sahip UX305, titiz kullanıcıların favorisi olacak. Ürünün 10 saate[1] varan pil örü kullanıcılara gün boyu süren rahatlık sağlıyor.
Pürüzsüz kama şeklini andıran bir tasarıma sahip olan, siyah renkli ZenBook UX305, katı alüminyum ile işlenip baklava biçiminde kesilmiş hatlarıyla bugünkü görünümünü kazandı. .
Japon Tasarım Tanıtım Enstitüsü (JDP) tarafından 2014 İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülen ZenBook UX305, sıra dışı ve geleceğe yönelik tasarımlarıyla sektörün uzman isimlerinden oluşan jüriden tam not alan ürünlerin listelendiği İyi Tasarım En İyi 100 listesindeki yerini de aldı.
ZenBook UX305 son olarak, tasarım kalitesi, inovasyon seviyesi, işlevsellik ve ergonomi gibi nice farklı kriteri mükemmelleştiren ürünler için dünya çapında prestij kaynağı olan 2015 iF Tasarım Ödülü’nü de kazandı.

Süper ince şıklık
ZenBook UX305, 12,3 mm kalınlığındaki şasisi ve konilenmiş kama şekli tasarımıyla klasik ZenBook DNA’sını yansıtan sade ve rafine bir şekle sahip.
Tam boyutlu ergonomik klavye her türlü aydınlatma koşulu altında rahatlıkla veri girişi yapılabilmesi için geliştirilmiş bir dizilimle donatıldı. Ürünün tepkiselliği yüksek dokunmatik faresi Windows 8.1’in sezgisel kontrolü için kullanılan Akıllı Jestleri destekliyor.
Performansı lüks ile birleştiren köklü Zenbook deneyimini devam ettiren ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar siyah renk seçeneğiyle sunuluyor.

Tüm gün süren pil ömrü
ZenBook UX305 gücünü, olağanüstü güç verimi sağlayan ve her türlü görev için akıcı performans sunan yepyeni Intel Core M işlemciden alıyor. 4GB RAM (8GB Opsiyonel) ve 256GB SSD UX305’in etkileyici performansının sırrını oluşturuyor. Geleneksel sabit disk sürücüye kıyasla altı kat daha hızlı olan SATA 6Gbit/s SSD, zorlu ofis işlerinin kolaylıkla halledilebilmesini sağlıyor. Uygulamalar göz açıp kapayıncaya kadar açılırken önyükleme süresi de önemli ölçüde azalıyor.
Gelişmiş ASUS termal yönetim tasarımı soğutma fanlarına olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. UX305 bu nedenle hızlı olduğu kadar tamamen gürültüsüz çalışıyor ve her an serin kalabiliyor. ASUS IceCool teknolojisi avuç içinin konduğu bölümün, tüm anlarda beden sıcaklığının altında kalmasını sağlıyor ve bu sayede kullanıcı konforu en yüksek seviyeye çıkıyor.
Lityum-polimer pil ve güç verimi bileşenlerinin kullanımı sayesinde UX305 10 saate1 kadar pil ömrü sunabiliyor ve sürekli hareket halindeki profesyonellerin en verimli yol arkadaşı oluyor.
UX305, ince tasarımına rağmen, içerisinde tam kapsamlı bağlantı çözümlerini barındırıyor. Üç adet SuperSpeed USB 3.0 girişi, USB 2.0’a kıyasla 10 kata kadar daha hızlı veri aktarımı sağlıyor. USB girişlerinden biri mobil cihazların hızlı şarj olmaları için geliştirilen ASUS Charger+ teknolojisini destekliyor. USB’den Ethernet’e adaptör, DisplayPort’tan VGA’ya adaptörü ile birlikte ürünün yanında gelerek cihazın harici bir monitöre bağlanabilmesini sağlıyor.

Çarpıcı ayrıntılar sunan QHD+ ekran
ZenBook UX305’in 13,3 inç boyutundaki IPS çoklu dokunmatik ekranı, 3200 x 1800 pikselli QHD+ çözünürlüğü ve geniş izleme açısıyla göze çarpıyor. Standart bir HD ekrandan beş kat daha fazla çözünürlük sunan ekran yaşam kadar canlı ve net görüntüler ve videolar için 275ppi piksel yoğunluğuyla donatılmış bulunuyor. 300cd/m2 parlaklık, 770:1 kontrast oranı ve ergonomik yansıma önleyici katman sayesinde en derin siyah tonlar sağlanırken geniş bir renk gamı da (%72 NTSC) sağlanmış oluyor.

Olağanüstü temas, olağanüstü ses
Temas, ZenBook UX305’te çok önemli bir yer tutuyor. Ultra hassasiyete sahip dokunmatik ekran, Akıllı Jest destekli çoklu dokunmatik fare ve titizlikle tasarlanmış arka aydınlatmalı tam boyut ergonomik klavye ile UX305, Windows 8.1’in üstün temas deneyimini sunmak için tasarlandı.
Olağanüstü ses kalitesi ZenBook ailesinin geleneksel bir özelliği ve UX305 de bu gelenekten nasibini alıyor. ICEpower, Bang & Olufsen teknolojili ASUS SonicMaster, bir dizüstü bilgisayarda daha önce rastlanmamış derin bas tonları ve kristal berraklığında vokaller sağlıyor. Kullanımı kolay AudioWizard yazılımı farklı ses kaynakları için uygun hale getirilmiş beş adet ön ayarı kullanıcılara sunuyor. ASUS ZenBook UX305 1.199 dolardan başlayan fiyatlarla satışta.

Teknolog Puanı

BAŞARILI

Dizüstü bilgisayarda performanstan ve pil süresinden ödün vermeden ince ve hafiflik arayanları mutlu edecek.

User Rating: 4.8 ( 1 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı